• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
2023 öncesi seçim
2023 öncesi seçim
2023 Öncesi Seçim Olur Cumartesi günü GÜN FM de yayınlanan İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programında gazeteciler Ahmet Tunca,Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yerel ve ulusal gündemi yorumladı. 22.yıl...
6 Haziran 2020 17:30
Font1 Font2 Font3 Font4

2023 Öncesi Seçim Olur

Cumartesi günü GÜN FM de yayınlanan İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programında gazeteciler Ahmet Tunca,Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yerel ve ulusal gündemi yorumladı.
22.yıl 659. kez canlı yayın programda CHP Milletvekili Enis Berberoğlu,HDP milletvekilleri Musa Farisoğulları ve Leyla Güven’in TBMM de yapılan oylama sonucu milletvekilliklerinin düşürülmesi sonrası cezaevine gönderilmesi yorumlandı.
Daha sonra KONDA nın yeni yaptığı anket sonuçları,Ilısu barajına Prof.Dr.Veysel Eroğlu adının verilmesi,Afyonkarahisar da ki Millet Bahçesi ve yeşil alan çalışmaları hakkında paylaşımda bulunuldu.

Gençler Umutsuz
Gazeteci İsmail Akar KONDA araştırmasından yola çıkarak’ 30 yaş altında 19 milyon seçmen var.2023 senesinde seçim olacak olursa ki AKP ve MHP o şekilde açıklama yapıyor.O tarihte oy kullananlara ilave 4 milyon genç daha geliyor.İşte bu gençler gelecekten umutsuz ve mutsuz.Ülkemizde her 100 kişiden 29 kişi yardım almakta ve 55 kişide ise gelecek kaygısı bulunuyor.Böylesi bir tablo içinde erken seçim olmaz.Bu arada ankete göre yüzde 45 oyu şimdilerde 30 a düştü.’dedi.

Erken seçim olur
2023 öncesi erken seçim olacağını söyleyen Polat Yılmaz’ Bugünden baktığımızda 2022 de seçim olabilir.Muhalefet iktidarı seçime zorlayacak.Gününde veya erkenin de olacak seçimde Ak Parti artık iktidar olamaz.18 yıldır iktidarda süresi doldu.Mevcut şartları rahatlatmak adına özellikle ekonomik anlamda çeşitli çalışmalar yapılıyor ama özelikle DEVA Partisi ve Ali Babacan AK Partiyi zorlayacak.Davutoğlu nun Gelecek Partisinden daha fazla DEVA oy alır.Bu yüzde 6 alırsa Gelecek Partisi yüzde 3 oy alır.Bu oyların büyük kısmı ise Ak Partiden gidecek.İşte yüzde 42 olan oyun yüzde 30 lara düşmesinin okuması budur.’dedi.

Ali Çetinkaya-Veysel Eroğlu
Ilısu barajına Prof.Dr.Veysel Eroğlu isminin verilmesinin tüm Afyonlular gibi büyük gurur duyduğunu belirten Ertuğrul Sevim ‘ Veysel Hoca ülkemiz ve ilimiz için bir markadır.Adının verilmesi de bir vefa örneğidir.Bana göre İstiklal Savaşı ve sonrasında Ali Çetinkaya ki düşmana ilk kurşun atan asker olması yanında siyasi kimliği ile ilimize büyük hizmetleri olmuştur.Ki Veysel Eroğlu da aynıdır.İSKİ DSİ Genel Müdürlüğü ve 10 yıla yakın bakanlığında ülkemize ve Afyonumuza yaptığı hizmetler ortadadır.

Afyon Yeşil Alan fakiri
Yaş sınırlamasından dolayı tele konferans ile yayına katılan Gazeteci Ahmet Tunca Basın Odasında şunları söyledi.’Afyonkarahisar yeşil alan fakiri bir il.Eski stadyumun olduğu alan DDY Parkı ile birleşmiş olsaydı çok güzel bir Millet Bahçesi olurdu.O alan inşaat sektörüne peş keş çekildi.Her kesin spor yürüyüş yaptığı yerde şimdi binalar dikiliyor.Bakın çevrenize yakın yerde nefes alacağınız park var mı? Yeşil alanlar 10/15 km uzakta.Yaşlılar özürlüler ve sair insanlar nasıl gider oralara. Şimdi Millet Bahçesi olarak sunulan yer küçük.Nefes alınacak yeşil alanların merkezde çoğaltmak lazım’


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa