Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“37 bakanlığı 23’e düşüren bir Cumhurbaşkanı neden çok sayıda yardımcı atasın?”
“37 bakanlığı 23’e düşüren bir Cumhurbaşkanı neden çok sayıda yardımcı atasın?”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Başkan Çoban Anayasa değişikliği konusunda değerlendirmede bulundu. Sandıktan çıkacak sonuca herkesin razı olacağını söyleyen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin...
13 Nisan 2017 17:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Başkan Çoban Anayasa değişikliği konusunda değerlendirmede bulundu.
Sandıktan çıkacak sonuca herkesin razı olacağını söyleyen Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Ak Parti ilk göreve geldiği 3 Kasım 2002’de ilk iş olarak 37 olan bakanlık sayısını 23’e düşürdü. O günden bu yana AB Bakanlığı dışında başka bir ilave de yapılmadı. Bunu başaran bir siyasetçiye yeni sistemde bunu arttıracaksınız demek doğru değildir. Yeni anayasada Cumhurbaşkanı’nın bir yada yeteri kadar başkan yardımcısı atayabilir şeklinde bu konu yer alıyor. Bir yada yeteri kadar demek seksen tane demek değildir. 37 bakanlığı 23’e düşüren bir Cumhurbaşkanı neden çok sayıda yardımcı atasın? Kendisi konuşmalarında büyük ihtimalle 2 yada 3 başkan yardımcısı ile çalışacağını söyledi” şeklinde konuştu.
“Dünyada bu yaşta seçilme hakkı veren de vermeyen de ülkeler var”
2010 yılında yapılan referandumda milletvekili seçilme yaşının 30’dan 25’e düşürüldüğünü belirten Başkan Çoban, “Mevcut TBMM’de bu yaşta 3 tane milletvekilimiz var. Şimdi yeni 18’e düşürülmesi teklif edilince sanki 50-100 tane bu yaşta milletvekili girebilecek gibi bir algı oluşturuldu. Böyle bir şey yok. 18-25 yaş arasında sekiz buçuk milyon seçmen var. Bu seçmenlere de hitap edebilmek adına bence bu madde eklendi. Dünyada bu yaşta seçilme hakkı veren de vermeyen de ülkeler var. Bence Anayasa değişikliğinin kabul edilmesinden sonra her partiden 3-5 kişiyi geçmeyecek sayıda milletvekili olur. Bu konuyu çok abartmamak lazımdır. Asıl burada 22 yaşında vekil olup 5 yıl vekillik yapıp emekli olacak algısı oluşturuluyor. Böyle bir şey yok. Vatandaş emekli olmak için hangi yaş kriterine tabi ise vekillerde aynı kriterlere sahiptir” diye değerlendirmede bulundu.
“Cumhuriyet Meydanı’nda akşam saat 20.30’da şampiyonluk kutlaması hazırladık”
Afjet Afyonspor’un Ankara Adliyespor karşısında galip gelmesi durumunda şampiyon olacağını söyleyen Başkan Çoban, “Bizler Afyonkarahisar Belediyesi olarak Cumhuriyet Meydanı’nda akşam saat 20.30’da şampiyonluk kutlaması hazırladık. Havai fişek gösterimiz olacak. Buradan tüm kamuoyuna duyurmuş olalım” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Başkan Çoban yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise Çoban’a çalışmalarında başarılar diledi.
Yayın esnasında Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş da hazır bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa