• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“AFAD daima vatandaşın yanında”
“AFAD daima vatandaşın yanında”
Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan telekonferans yöntemiyle katılarak bilgilendirmede bulundu. Salgın hastalıkların da bir afet türü olduğunu kaydeden Buldan, “Korona virüsle ilgili bizler AFAD...
12 Mayıs 2020 15:02
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan telekonferans yöntemiyle katılarak bilgilendirmede bulundu.
Salgın hastalıkların da bir afet türü olduğunu kaydeden Buldan, “Korona virüsle ilgili bizler AFAD olarak üzerimize düşenleri yerine getiriyoruz. Valiliğimizin koordinasyonunda kurulan Vefa Sosyal Destek grubuna bizler ve AFAD Gönüllülerimizle katıldık. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalara destek olduk. 112’ye gelen ihbarlara da AFAD olarak personel desteği sunuyoruz. Ayrıca yurt dışından gelen vatandaşların 14 gün izlenmesi için yurtlara yerleştirilerek karantinaya alınmaları işlemi uygulanıyor. Bu vatandaşlarımızın yurtlarda ihtiyaçlarının giderilmesi ve tahliyeleri konusunda kurumumuz görev yapıyor. İlimizde dördüncü grubu misafir ettik ve illerine tahliyelerini sağlayacağız” diye konuştu.
AFAD Gönüllüsü kimdir?
AFAD Gönüllüsü kimdir sorusunu yanıtlayan Buldan, “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir” şeklinde konuştu.
“Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır”
AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkesin gönüllü olabileceğini belirten Buldan, “AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. İnsan hayatında fark yaratmak için becerilerini kullanmaya daima hazır, yakınlarda eğitimli ve organize AFAD Gönüllüleri oluşturmak amacıyla gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programının gönüllü sayısının artmasına destek sunduğunu kaydeden Buldan program dolayısıyla Gün FM yetkililerine teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa