• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Afrin Harekatı başarılı olacaktır”
“Afrin Harekatı başarılı olacaktır”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Afrin Harekatı değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Geçtiğimiz hafta başlayan Afrin Harekatı’nın sürdüğünü...
27 Ocak 2018 17:54
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Afrin Harekatı değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

Geçtiğimiz hafta başlayan Afrin Harekatı’nın sürdüğünü kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Askerimiz destan yazıyor. YPG, PYD ve PKK’nın ele geçirdiği birçok yerleşim yeri askerlerimiz tarafından geri alındı. Harekatta şehitler de verdik. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Milletimizin başı sağolsun. Sınırda bulunan Kilis ilinde sivil vatandaşların yaşadığı yerlere çeşitli saldırılar da yapıldı. Bu operasyon Suriye sınırındaki ABD’nin destek verdiği teröristlerin o bölgeden ayıklanması için düzenleniyor. Bu operasyonun başarılı olacağına eminiz. Operasyon sonrası ülkemizde yaşayan birçok Suriye vatandaşının ülkelerine geri dönmeleri bekleniyor. Allah ordumuzu muzaffer eylesin” diye değerlendirmede bulundu.

“Harekat çok başarılı gidiyor”

Arap Baharı diye adlandırılan süreçte Suriye’de de olayların başladığını söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “O günkü söylemler itibariyle Suriye’ye demokrasinin geleceği dillendiriliyordu. Böylesi bir beklenti vardı. Ancak geçen 7 yıl içinde Suriye yandı, yıkıldı. Birçok Suriye vatandaşı ülkemize geldi. On binlerce insan hayatını kaybetti, aileler dağıldı. Bugün de Suriye’de yuvalanan terör unsurlarına ülkemiz haklı olarak bir harekat düzenledi. Dünyadan gelen tepkilere bakacak olursak ya destek var ya da gülünç tepkiler geldiğini görüyoruz. ABD’nin ne yapmaya çalıştığını dünya da anlamış değil. Türkiye büyük bir devlet olarak güneyinde terör oluşumuna izin vermeyeceğini bu harekat ile tüm dünyaya haykırmıştır. Harekat çok başarılı gidiyor. Böyle de tamamlanacak” şeklinde konuştu.

“Amaç ülkemizi rahatsız etmektir”

Bu olayları anlamak için tarihe bakmak gerektiğini belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Suriye, Irak, İran toprakları uzun yıllar Osmanlı egemenliğindeydi. Burada yaşayanlar Osmanlı’nın şemsiyesi altında barış içinde yaşadılar. Bu topraklara batılı devletlerin saldırıları karşısında Osmanlı Devleti adeta bir kale olmuştur. Bu topraklar Osmanlı egemenliğinden çıktıktan sonra yaşananları üzülerek seyrediyoruz. Onların başına bir şey geldiğinde Türkiye hala yardım etmeye devam ediyor. Batılı devletler yıllardır bize hem dost görünüp hem de içimizi oymaya devam ettiler. Onların faaliyetlerinden biri de Orta Doğu’da çıkarılan bu kargaşadır. Terör örgütlerini Suriye sınırımıza özellikle yerleştirdiler. Amaç ülkemizi rahatsız etmektir. Devletimiz bu harekat ile muvaffak olacak ve orada bir barış bölgesi oluşturacaktır” dedi.

“Afrin’e yapılan harekat Fırat Kalkanı’nın da getirdiği bir sonuçtur”

Uzun yıllardır yaşananlar neticesinde Suriye sınırımızın terör örgütlerinin kontrolüne girdiğini söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Suriye topraklarının yüzde 25’ini, Türkiye-Suriye sınırının da yüzde 80’ini terör örgütü yönetiyor. Bu devam edemezdi. Türkiye buna mutlaka dur diyecekti. İlk olarak Fırat Kalkanı operasyonu ile masaya yumruğumuzu vurduk ve başarılı olduk. Bugün Afrin’e yapılan harekat Fırat Kalkanı’nın da getirdiği bir sonuçtur. Sınırımızda Amerikan askerleri var. Ruslar hava kontrolünü yapıyorlar. Batı ajanları var. Burada ülkemizin sınır güvenliğini sağlamasına itiraz eden bazı Avrupa ülkeleri olduğu gibi ülkemizden de bazı gruplar var. Barıştan yanayız diyorlar. Madem barıştan yanasınız bu gruplar orada sınıra yerleşirken neden bir şey söylemediniz? Bu tavır vatana ihanettir. Başka izahı yoktur. Ordumuz sınırı teröristlerden temizleyecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa