• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“AKÜ Engelsiz Üniversite ödüllerinde birinci oldu”
“AKÜ Engelsiz Üniversite ödüllerinde birinci oldu”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Gün FM yayına telekonferans yöntemiyle katılarak açıklamalarda bulundu. Yaz okulu kayıtlarının 6-12 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını duyuran Karakaş, yaz okulu derslerinin 13...
10 Temmuz 2020 15:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Gün FM yayına telekonferans yöntemiyle katılarak açıklamalarda bulundu. Yaz okulu kayıtlarının 6-12 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını duyuran Karakaş, yaz okulu derslerinin 13 Temmuz-29 Ağustos, yaz okulu final sınavlarının ise 31 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.
“Eğitimde erişim noktasında ciddi gayretler içerisinde olduk”
116 farklı üniversiteden 841 başvurunun yapıldığı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 2020 yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) mekanda erişilebilirlik alanında toplam 13 ödüle layık görüldüğünü belirten Karakaş, “Bu başarı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkiye’de en çok ödüle layık görülen üniversite oldu. Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak çevreci ve engelsiz bir kampüste öğrenci merkezli ve kalite odaklı eğitim ve araştırma anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda hak temelli bir yaklaşımla engelli öğrencilerimiz için engelsiz bir kampüs yaşamı oluşturmak için gayret ettik. Bu doğrultuda tüm birimlerimizde özellikle mekanda erişim sorunlarını ortadan kaldırdık. Tüm birimlerimizde engelli asansörü, engelli rampaları, engelli tuvaletleri, engelli takip yüzeyleri Braille alfabesi ile yön levhaları, engelli otoparklarını inşa ettik ve mekanda erişim konusunda şu anda hiçbir sorunumuz kalmadı. Yine eğitimde erişim noktasında da ciddi gayretler içerisinde olduk” diye konuştu.
“Patent başvurusu onaylandı”
Karakaş programda yaptığı konuşmada Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim elemanları tarafından başvurusu yapılan “Yüksek Oranda Refrakter Metal ve Bor İçeren Nikel Esaslı İri Hacimli Metalik Cam Alaşımları” başlıklı patent başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylandığını da sözlerine ekledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa