• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz”
“Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Özkal gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Soru üzerine...
3 Kasım 2017 15:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Özkal gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Soru üzerine Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın bazı medya organlarında görevinden alınacağı şeklindeki iddialara değinen Özkal, “Böyle asılsız iddialara itibar edilmemelidir. Belediye Başkanımız görevinin başındadır. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Erol Kaya konuyla ilgili İl Başkanımıza basın açıklaması yapmasını söyledi. İl Başkanımızın da belirttiği gibi böyle bir durum söz konusu değildir. Belediye Başkanımızın başarılı çalışmalarıyla şehrimiz gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Başarılarının devamını diliyorum. Biz Ak Parti olarak büyük bir aileyiz. Hükümetimiz ve yerel yönetimlerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Ben bu konuyu çok önemsiyorum”

Geçtiğimiz Çarşamba günü TBMM’den Helal Akreditasyon Kurumu’nun (HAK) kuruluşu hakkındaki kanunun geçtiğini söyleyen Özkal, “Ben bu konuyu çok önemsiyorum. Bu kurumun kurulmasıyla birlikte gıdalarda helal mührü olacak ve ürünlerimizin hem yurt içinde hem de yurt dışında güvenle tüketilmesi sağlanmış olacak. Bu konu birçok dünya ülkesinde uygulanıyor. Bu kurumun işler kılınmasıyla özellikle İslam ülkelerine ve Avrupa’ya ihracatımız daha da artacak diye düşünüyorum. Bu konu ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye değerlendirmede bulundu.

“Bir kaşık suda fırtına koparmaya gerek yok”

Müftülere verilen nikah kıyma yetkisi konusunda da konuşan Özkal, “Bu konu muhalefet tarafından oldukça çarpıtıldı. Belediye Başkanları ve yetki verdiği belediye görevlilerinin yanına müftülerde eklendi. İsteyen eskiden olduğu gibi Belediye Başkanları veya nikah memurlarına, isteyen de müftülere nikah kıydırabilir. Bir kaşık suda fırtına koparmaya gerek yok” dedi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Özkal’ın başarılı çalışmalarının devamını diledi.

 

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa