• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Bu virüsü hafife almayalım”
“Bu virüsü hafife almayalım”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programının bu haftaki gündemi korona virüs oldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ertuğrul Sevim yorumuyla katıldı. Tüm insanlığın zor günlerden geçtiğini...
21 Mart 2020 15:13
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programının bu haftaki gündemi korona virüs oldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ertuğrul Sevim yorumuyla katıldı.
Tüm insanlığın zor günlerden geçtiğini söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Korona virüs hem ülkemizi hem de dünyayı etkiledi. İlk olarak Çin’de ortaya çıkan bu virüs daha sonra tüm dünyaya yayıldı. Avrupa’da özellikle İtalya’yı çok fazla etkiledi. Ülkemizde de vaka sayıları her geçen gün artıyor. Ülkemizde görülmeye başlamasından sonra yetkililer gereken tedbirleri aldı. Okullar tatil edildi ve risk grubundaki çalışanlar izinli sayıldı. İnsanların toplu bulunduğu işyerleri kapatıldı. Bazı belediyeler ise 65 yaş üstünün ücretsiz faydalandıkları toplu taşıma kartlarını iptal ederek bu vatandaşların sağlığını koruma yoluna gittiler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün düzenli olarak vaka sayılarını açıklıyor. Ayrıca hükümet korona virüse dair ekonomik tedbirlerini de açıkladı. Ancak bu açıklanan pakette bazı iş kolları kendini bulamadı. Bu tedbirler de kamuoyunda tartışılıyor. Herkese sağlık diliyor ve açıklanan kurallara uymayı tavsiye ediyorum” diye konuştu.
“Ülkemizde alınan tedbirler doğru zamandaydı”
Dünya çapında çok önemli bir felaketle karşı karşıya olduğumuzu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Önümüzdeki günlerde sorun daha da büyüyecek gibi görünüyor. Şu ana kadar açıklanan rakamlar gelecek felaketin habercisi gibi. Bu virüs Çin’de başladı. Bugünlerde Çin’de vaka yok dense bile bu çok gerçekçi değil. Virüsü taşıyan insanlar dolaştıkça yeni kişilerde görülmeye devam ediyor. Biz bu virüsle dünyaya göre daha geç tanıştık. Ülkemizde alınan tedbirler doğru zamandaydı. Ama virüs ülkemizde de yükselmeye başladı. Çünkü ülkemiz doğudan batıya adeta bir köprü gibi. Çok fazla mülteci ve gurbetçi barındırıyoruz. Bulunduğumuz coğrafya itibariyle bu virüsten kaçamıyoruz. Bu virüsü hafife almayalım. Bazı insanlarımız olayın ciddiyetinin farkında değil. Yapılan uyarılara harfiyen uymalıyız. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamalıyız. Tüm uyarılara rağmen sokakta yoğunluk sürüyor. Tespit edilen vakalar kadar edilmeyenler de önemli. İnsanlar dolaştıkça yeni vakalar ortaya çıkıyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa