• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Dar Gelire Dair Hezeyanlar okuyucuyla buluştu
Dar Gelire Dair Hezeyanlar okuyucuyla buluştu
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Gazeteci Murat Arısoy konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Arısoy, yeni kitabı Dar Gelire Dair Hezeyanlar’ı anlattı. Kitabın Sinada...
9 Kasım 2017 13:52
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Gazeteci Murat Arısoy konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Arısoy, yeni kitabı Dar Gelire Dair Hezeyanlar’ı anlattı.

Kitabın Sinada Yayınevi tarafından basıldığını söyleyen Gazeteci Murat Arısoy, “Evde veya gazetede hayata ve ekonomiye dair düşüncelerimi bu kitapta topladım diyebilirim. Hepimizin zihnini zaman zaman birşeyler yapsak da köşeyi dönsek düşüncesi meşgul eder. Kitabımda bu düşüncelerime de yer verdim. Kitaplarımı yazarken genelde gece yarısı uyanıp aklıma gelenleri not alırım. Ya da aklıma gelen bir cümleyi not alıp ertesi gün bu düşünceyi geliştireyim derim. Son kitabımı yazarken de aynısını uyguladım. Kitabı yazmaya başlarken roman mı deneme mi yazacağımın kararını veremedim. Önce yazayım, ardından gerisi gelir diye düşündüm. Yazmaya başlarken bir şaheser yazıyorum diye düşünerek kendimi motive ettim. Ardından bu kitap oluştu” şeklinde konuştu.

“Kitabın birazı mizahi, birazı acıklı yaşanmışlıklardan oluşuyor”

Kitapta kendi yaşadıklarının yanı sıra arkadaşlarının da yaşadıklarının bulunduğunu belirten Arısoy, “Çevremdeki insanların bana söylediği sözlere de kitabımda yer verdim. İnsanların hayatlarından çıkardıkları dersler genel kültürlerini oluşturur. Bu nedenle etrafımdaki insanların yaşadıkları da bana ışık tuttu. Kitabın birazı mizahi, birazı acıklı yaşanmışlıklardan oluşuyor. İnsanlar bir sohbet esnasında konuşurken nasıl zengin olacaklarını dillendirirler ya bende bu kitapta nasıl zengin olunacağı ile ilgili bazı projeler oluşturdum. Bu projeleri ben yapamasam bile birilerine yol göstermiş olurum diye düşündüm” diye değerlendirmede bulundu.

“Kitabın hedef kitlesi oldukça geniş”

“Parayı bulmak için neler neler geliyor aklımıza” diyen Arısoy, “Kitabın hedef kitlesi oldukça geniş. Okuyucular bu kitapta para ile sorunu olan kişinin kendi kendine konuşmalarını, ‘Şöyle olsa keşke’ diye iç geçirişlerini, gerçekten, hezeyanlı halini okuyacaklar. Kitabımı almak isteyenler Sinada Kitabevi ve internetteki kitap satış sitelerinden temin edebilirler” diye konuştu.

Kitabını eşine ithaf eden Arısoy’un Dar Gelire Dair Hezeyanlar isimli son kitabında Kelimelere Tirat, Asgari Ücret ve Bereket, Yeni Çocuk Şarkıları, Araba, Kart Borçlarını Belediye Ödesin, Asgari Ücretli Ne Yapamaz gibi bölümler bulunuyor.

Kitaba dair birçok ayrıntının konuşulduğu programda Arısoy, ilk arayan iki dinleyiciye kitabını imzalayarak hediye etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa