• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Evde sıkılmak hastanede Kovid-19 teşhisiyle yatmaktan iyidir”
“Evde sıkılmak hastanede Kovid-19 teşhisiyle yatmaktan iyidir”
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Klimik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Neşe Demirtürk Kovid-19 salgınıyla ilgili merak edilen soruları Gün FM’de...
21 Nisan 2020 16:02
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve Klimik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Neşe Demirtürk Kovid-19 salgınıyla ilgili merak edilen soruları Gün FM’de telekonferans yöntemiyle katıldığı yayında yanıtladı.
Korona virüsün tüm ağırlığıyla hem ülkemizde hem de dünyada yoğun olarak yaşandığını belirten Demirtürk, “İlimizde bu virüs büyük şehirlere göre daha orta seviyede seyrediyor. Bizde salgını hissediyor ve hasta takibi yapıyoruz. Ama büyük şehirlerde görülen yoğunluk ilimizde yok. Bundan sonra da böyle gitmesi için Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyelerine uyum gerekiyor” diye konuştu.
“Olağanüstü günlerden geçiyoruz”
Karantina günlerinde bir ayı doldurmak üzere olduğumuzu kaydeden Demirtürk, “İnsanların bir arada durmalarını önlemek için gerekli uyarılar sürekli yapılıyor. Bu elbette kolay değil. İnsanın kendini sosyal yaşamdan izole edip evine kapanması, sosyal yaşantısına ara vermesi bugüne kadar alışık olduğumuz bir şey değil. Olağanüstü günlerden geçiyoruz. Bir hekimin de böylesi bir durum nadir olarak başına gelir. Bu olağanüstü durumda salgını kontrol etmek için herkesin destek vermesi gerekiyor. İşi olanlar mecburen dışarıya çıkıyorlar. Dışarıya çıktığımızda sosyal mesafe kuralına uyulması, el temasında bulunmakta mümkün olduğunca uzak durulması ve el hijyenine dikkat edilmesi çok önemli. Kalabalık ortamda bulunduğumuzda maske kullanılması gerekir. İş ortamında birkaç kişi bir arada bulunuyorsak mutlaka maske kullanalım. Bunlar çok önemli. İşi olmadığı halde evde sıkılıp dışarı çıkanlardan bir müddet daha sıkılmaya devam edip evde kalmalarını rica ediyorum. Evde sıkılmak hastanede Kovid-19 teşhisiyle yatmaktan inanın çok daha iyidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Tedbirlere uyarak bu salgını atlatabiliriz”
Bu zor günlerde sabırla uyarılara uymanın vatandaşlık görevi olduğunu belirten Demirtürk, “Sadece kendi sağlığımızı korumak için değil etrafımızdakilerin de sağlığını korumak adına uyarılara harfiyen uyalım. Bu salgından kurtulmak için bir müddet daha sıkılmaya devam edelim. Tedbirlere uyarak bu salgını atlatabiliriz” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa