• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Güçlü Kadınlar hikayelerini anlattı
Güçlü Kadınlar hikayelerini anlattı
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Eczacılık, Resim ve Müzik Toplulukları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen ‘Güçlü Kadınlar’ konferansında alanında öncü kadınlar hikayelerini anlattı. Konferansa...
11 Mart 2020 15:57
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Eczacılık, Resim ve Müzik Toplulukları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen ‘Güçlü Kadınlar’ konferansında alanında öncü kadınlar hikayelerini anlattı.
Konferansa Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Münevvere Aydoğmuş, Ağır Vasıta Şoförü Ummuhan Koca, AFAD’da görevli Jeofizik Yüksek Mühendisi Dilek Nuriye Şenol ve Mermerci Banu Bekişoğlu konuşmacı olarak katıldı.
Başarı hikayelerini anlattılar
Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar basında çalışan bir kadın olarak mesleğinin zorluklarını anlatırken, Mareşal Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Münevvere Aydoğmuş ise kadın muhtar olarak mahallesini nasıl güzelleştirdiğinden bahsetti. Ağır Vasıta Şoförü Ummuhan Koca trafikte kadın olarak yaşadıklarına değindi. AFAD’da görevli Jeofizik Yüksek Mühendisi Dilek Nuriye Şenol arama kurtarma çalışmalarında az sayıda kadın bulunduğunu ve kadın personelinde erkekler kadar başarılı olduklarını söyledi. Mermerci Banu Bekişoğlu ise mermer sektöründe kadın işletmecinin az olduğunu söyleyerek iş yaşamından örnekler sundu.
Konuşmacılara sunumlarının ardından AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu tarafından gün anısına birer teşekkür belgesi takdim edildi.
Etkinlik tam not aldı
Konferans öncesi kadın tablolarından oluşan resim sergisi gezilirken, konferansın ardından Müzik Topluluğu öğrencileri tarafından küçük bir dinleti gerçekleştirildi.
AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu ve bölüm hocaları ile öğrencilerinin takip ettikleri etkinlik katılımcılardan tam not aldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa