Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
‘Halkoylaması Parti Yarışı Değil’
‘Halkoylaması Parti Yarışı Değil’
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Bu halkoylamasının parti yarışı ve lider seçimi olmadığını belirten Köksal, “Rejim değişikliği olacak diyoruz. Bakınız sadece 18 madde...
14 Nisan 2017 14:16
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.
Bu halkoylamasının parti yarışı ve lider seçimi olmadığını belirten Köksal, “Rejim değişikliği olacak diyoruz. Bakınız sadece 18 madde değişikliği ötesinde üniter devlet yapısına sorun yaratacak bir durum var. 123.maddeye baktığımızda Cumhurbaşkanı veya başkan seçilecek kişi kanun hükmünde kararname ile eyaletlere bölme yetkisine de kavuşuyor. İşte danışmanların şimdiden açıklamaları var. MHP Lideri bile bundan rahatsız oldu ve dün TV kanalında serzenişte bulundu. Biz 24 Ocaktan bu yana alanda bunları anlatıyoruz. Geri dönülmez bir yola gidiyoruz. Bu nedenle herkesin sandığa giderek hayır oyu vermeye çağırıyorum” dedi.
“Gensoru hakkımız olmayacak”
Yeni anayasa ile meclisin hiçbir etki ve gücünün olmayacağının altını çizen CHP Milletvekili Burcu Köksal, “Geçtiğimiz aylarda ben bir köyümüzün su sorununu meclis kürsüsünden dile getirdim. Bakan Eroğlu da çıkıp bu sorunu çözeceklerinin sözünü verdi. Genel Başkanımız bu olayı TV kanalında bizlerin adını vererek anlattı. Şimdi bizim sözlü soru önerimiz olmayacak. Gensoru hakkımız olmayacak. Sadece yazılı soru vereceğiz. Yazılı soruya Başkan’ın atadığı bakan geçiştirmeli cevap verecek. Bu vekilin bakanın halka hesap verme yerine başkana hesap vermesini getirecek bir uygulamadır. Şimdi bu anayasa geçerse bir tarafta cumhurbaşkanını temsil eden ilde vali, ilçede kaymakam, öte yandan ben partili cumhurbaşkanımızın partisin il başkanıyım.İlçe başkanıyım diyen partili. Alın size iki başlı yönetim şekli” diye konuştu.
“Herkes sandığa gitmeli”
Referandumda herkesin sandığa gitmesi gerektiğine vurgu yapan Köksal, “Pazar günü vatandaşlarımız sandığa giderek özgür iradeleri ile çocuklarının geleceği ve tek adam yönetimine dur demek adına korkmadan, ürkmeden, sinmeden hayır oyuna basmalarını umuyor ve bekliyorum. Çünkü bu geleceğimizi tercih etmektir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Köksal yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Köksal’a başarılar diledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa