• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
İşgal Günlerinde Afyonkarahisar II yayınlandı
İşgal Günlerinde Afyonkarahisar II yayınlandı
Gün FM’de yayınlanan Geçmiş Zaman Olur ki isimli programın Mayıs ayı bölümü dinleyicileriyle buluştu. Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in birlikte sundukları programda Özpunar’ın son...
9 Mayıs 2018 14:20
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Geçmiş Zaman Olur ki isimli programın Mayıs ayı bölümü dinleyicileriyle buluştu. Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in birlikte sundukları programda Özpunar’ın son kitabı Anılar ve Fotoğraflarla İşgal Günlerinde Afyonkarahisar II konuşuldu.
Anılar ve Fotoğraflarla İşgal Günlerinde Afyonkarahisar I isimli kitabı 2011 yılında yayımladığını belirten Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar, “Kitabın ikincisini ise geçtiğimiz ay yayımladım. Bu yeni kitabı hazırlarken birinci kitapta yer verdiğimiz hatıraları kitabın dışında tutmaya gönlümüz razı olmadı. Zira artık mevcudu kalmayan ilk kitabımızda ki anıları okuyamayan, kitabı arayan pek çok insan vardı. Hal böyle olunca bu hatıralara da yer vererek bir bütünlüğü sağlamış olduk” diye konuştu.
“İşgal günlerine dair daha yazılacak elbette çok şey var”
Yunanlıların gerek işgal döneminde gerekse kaçarlarken halka pek çok zulümler yaptığını belirten Özpunar, “Kitabımızda bunların çok az bir kısmını okuyacaksınız. İşgalle birlikte başlayan ve Büyük Taarruz sonrasında Türk ordusunun önünden kaçarken doruğa çıkan yağma, katliamlar, yakıp, yıkma gibi organize davranışları, tarafsız olduğu bilinen batılı gazeteci-yazarlar dahi dile getirmişlerdir. İşgal günlerine dair daha yazılacak elbette çok şey var. Kısmet olursa bu serinin devamında onlara da yer vereceğiz. Gönlümüzden geçen bir başka çalışma ise elbette ki bu karanlık günlere bir son veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, komutanlarımızın, kahraman Mehmetçiklerimizin o günlere dair anılarını, fotoğraflarını bir araya getirmek” şeklinde konuştu.
Kitapta İhsaniye, Bayat, Sinanpaşa ve Emirdağ ilçelerimiz ile bağlı köylerinde işgal yıllarında yaşananlar fotoğraflarla anlatılıyor. Kitapta kullanılan bazı fotoğraflar ilk kez yayınlandı.
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir ise Özpunar’ın kitabını herkesin arşivinde bulundurması gerektiğini kaydederek yerel tarihe katkıları dolayısıyla Özpunar’a teşekkür etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa