• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Minik Atom Karınca Akademi yakında hizmete açılıyor
Minik Atom Karınca Akademi yakında hizmete açılıyor
Yakında hizmete başlayacak olan Minik Atom Karınca Akademi Kuruluş Müdürü Asiye Pınar Çekiç ve Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Esra Yalçınkaya Gün FM’in konuğu oldular. Çekiç ve Yalçınkaya programda çalışmalarıyla ilgili...
9 Temmuz 2020 13:07
Font1 Font2 Font3 Font4

Yakında hizmete başlayacak olan Minik Atom Karınca Akademi Kuruluş Müdürü Asiye Pınar Çekiç ve Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Esra Yalçınkaya Gün FM’in konuğu oldular. Çekiç ve Yalçınkaya programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiler.
“Minik Atom Karınca Akademi ile Afyonkarahisar’da okul öncesi eğitim alanında en iyi fiziksel ortamda kaliteli eğitim yapmak için yola çıktık” diyen Kuruluş Müdürü Asiye Pınar Çekiç, “Tamamen alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından verilen İngilizce, Müzik, Jimnastik, Bale, Resim, Seramik, Akıl Oyunları, Satranç, Kodlama Eğitimi gibi branş derslerimizle çocuklarımızın bu alanlara ilgi duymaları sağlanmakta. Aynı zamanda yeteneklerini keşfedip geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca Montessori eğitimi, stem, oyun terapisi, bireysel koçluk sistemi, ebeveyn koçluk sistemi ile eğitimleri desteklenecektir. Buranın altını çizmek istiyorum. Afyonkarahisar’da okul öncesi eğitim alanında bir ilk olarak bireysel koçluk sistemi ve ebeveyn koçluk sistemi uyguluyoruz” şeklinde konuştu.
“0-6 yaş dönemi, çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu dönem”
Çocukların zihinsel, duygusal, sosyal, bedensel gelişiminin yüzde 70’inin 0-6 yaş arasında tamamlandığını belirten Minik Atom Karınca Akademi Okul Öncesi Eğitim Öğretmeni Esra Yalçınkaya, “Okul öncesi dönem olarak adlandırılan 0-6 yaş dönemi, çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu, temel alışkanlıklarının, zihinsel yeteneklerinin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği dönemdir. Bu süre içerisinde kazanılan davranış biçimleri, tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin üçte ikilik bölümü 0-4 yaş arasında tamamlanmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa