• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Mühendislik bir sanattır”
“Mühendislik bir sanattır”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla Elektrik-Elektronik Mühendisi Gülgün Akar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Akar mühendislik mesleğiyle...
5 Aralık 2017 14:45
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla Elektrik-Elektronik Mühendisi Gülgün Akar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Akar mühendislik mesleğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mühendislik mesleğine dair konuşan Elektrik-Elektronik Mühendisi Gülgün Akar, “Mühendislik, maddeyi ekonomik biçimde ele alıp, fiziksel olaylara dayanarak ve matematiksel modelleme yaparak insanlığa yararlı hizmetler sunabilme sanatıdır. Elektrik-Elektronik Mühendisi, elektrik enerjisi üretme, iletme, dağıtma sistemleri ile her türlü elektronik alet ve iletişim projelerinin yapılması, geliştirilmesi kullanılması ve denetimi konularında çalışan kişidir. Mühendis planlamacı, yaratıcı, tasarım gücü kuvvetli, ekip çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, sorumluluk duygusu gelişmiş, risk alabilen ve yeniliklere açık olmalıdır. Elektrik-Elektronik Mühendisleri haberleşme, elektrik santralleri, proje yapımında büro ortamında, enerji dağıtımı konusunda açık havada, tıbbi elektronik konularında ise hastane ortamında çalışabilirler” diye konuştu.

“Mesleğimi kazanmamda büyük emekleri olan aileme çok teşekkür ederim”

Mesleğinin başında olduğunu kaydeden Akar, “Yeni mezun bir Mühendis olarak oldukça heyecanlıyım. Mesleğimle gururluyum. Doktor elindeki stetoskopla, Avukat elindeki dosyalarla, Öğretmen elindeki tebeşirle bilinir. Fakat Mühendisin elinde bir şey yoktur. Her şey kafasındadır. Mesleğimi kazanmamda büyük emekleri olan aileme çok teşekkür ederim. Atatürk bir konuşmasında, ‘Türk Mühendislerinin alnında Cumhuriyetin istikbalini aydınlatan ışık parıldar’ demiştir.  Tüm mühendislerin günü kutlu olsun. 5 Aralık aynı zamanda Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği gün. Bu anlamda Ulu Önder Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Dünyanın birçok ülkesinden önce Türk kadınlarına verilen bu hak oldukça önemli diye düşünüyorum. Tüm kadınlarımızın günlerini de kutluyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yayın sonrası annesi Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar tarafından Gülgün Akar’a 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla çiçek takdim edildi. Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar kızının şahsında tüm mühendislerin günlerini kutlayarak, başarılar diledi.

Gülgün Akar dinleyicilere bir sürpriz yaparak gitarı eşliğinde Gesi Bağları isimli türküyü de seslendirdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa