• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Yöresel lezzetler Musakka’da
Yöresel lezzetler Musakka’da
15 Haziran Pazartesi günü hizmete girecek olan Musakka Restaurant’ın İşletmecisi Ayşe Safkurşun Gün FM’in konuğu oldu. Kadın girişimci olarak işletmesini açtığını kaydeden Safkurşun Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel yemeklerine yer vereceklerini...
12 Haziran 2020 12:53
Font1 Font2 Font3 Font4

15 Haziran Pazartesi günü hizmete girecek olan Musakka Restaurant’ın İşletmecisi Ayşe Safkurşun Gün FM’in konuğu oldu. Kadın girişimci olarak işletmesini açtığını kaydeden Safkurşun Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel yemeklerine yer vereceklerini kaydetti.
Musakka Restaurant’ta ilimizin yöresel lezzetlerini ve sıra yemeği kültürünü gelen misafirlere sunacaklarını söyleyen Ayşe Safkurşun, “Uzun yıllardır yaptığı yemekleri beğenilen biriydim. Çocuklarımı büyüttükten sonra çalışma hayatı içine girmeye karar verdim ve ilimizin yöresel lezzetlerini gelen misafirlere sunmak için Musakka Restaurant’ı hayata geçirdim. Hem eşim hem de çocuklarım bana bu konuda çok destek oldular. Restaurantımız son derece merkezi bir noktada hizmete girdi. Uzun Çarşı’dan Anıt Park’a doğru ilerlerken ilk arada yer alıyor. Hem il dışından, hem de hemşerilerimizi lezzetlerimizi tatmak üzere bekliyoruz. Tüm yemeklerimizi geleneksel usulle hazırlıyor ve organik ürünler kullanıyoruz” diye konuştu.
“Sıra yemekleri Musakka’da”
Afyonkarahisar’ın sıra yemeği kültürüne de değinen Safkurşun, “Bizim davetlerde hazırladığımız sıra yemeklerimiz genelde pirinç çorbası ile başlar. Afyon kebabı veya bütün et ile devam eder. Ardından aranağme dediğimiz muhallebi ikram edilir. Sonrasında restaurantımıza da ismini veren patlıcan musakka ve yaprak sarması sunulur. Bunların ardından kaymaklı ekmek kadayıfı gelir ve en son bamya ile final yapılır. Bizler Musakka Restaurant’ta hem bu sıra yemeklerini hem de sabahları gömme sucuk keşkek ile çorba çeşitlerini misafirlerimize sunacağız. Ayrıca patlıcan böreği, mantı ve göce köftesi gibi yöresel yemeklerimiz de menümüzde yer alıyor. Misafirlerimizin davetlerinde ve kabul günlerinde onların yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Tüm kadınlara hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye eden Musakka Restaurant’ın İşletmecisi Ayşe Safkurşun kadınların dilediklerinde başaramayacağı bir şey olmadığını söyledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa