• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Zor günlerden geçiyoruz”
“Zor günlerden geçiyoruz”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında İdlib’de gerçekleştirilen saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize ise acil şifalar dilendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın...
29 Şubat 2020 15:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında İdlib’de gerçekleştirilen saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize ise acil şifalar dilendi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Geçtiğimiz Perşembe akşamı üç ayların müjdecisi Regaip Kandilini idrak ettiğimiz gece İdlib’den acı bir haber ulaştığını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Bu mübarek gecede maalesef 33 askerimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendik. Hepsinin de mekanı cennet olsun. Tüm milletimizin başı sağolsun. Yaralı olan askerlerimize de acil şifalar diliyoruz. Şehitlerimizden Yüzbaşı Süleyman Şahin’de baba evi olan Dinar ilçemizde son yolculuğuna uğurlandı. Oldukça zor günlerden geçiyoruz. Söz konusu vatan olduğunda herşey geride kalır. Bir ve beraber olmalıyız. Allah bir daha böylesi acılar yaşatmasın” diye konuştu.
“Büyük bir üzüntü içindeyiz”
Kimsenin konuşacak halinin kalmadığını söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Çok üzgünüm. Sözün bittiği yerdeyiz. Millet olarak büyük bir üzüntü içindeyiz. Başımız sağolsun. Dışişlerinde bana göre çok yetkin isimler olmalı. Son zamanlarda bu konu ihmal edildi. Diplomaside tecrübeli isimler görev başında olmalı. Atatürk vefatından kısa bir süre önce dönemin Başbakanına Arapların iç işlerine kesinlikle karışılmaması gerektiğini vasiyet etmiştir. Çünkü Mustafa Kemal uzun süre bu bölgelerdeki cephelerde bulunmuştur. Bugün geldiğimiz noktada ne kadar haklı olduğu ortadadır” şeklinde konuştu.
“Sosyal medyada büyük bir bilgi kirliliği yaşandı”
Mübarek Regaip Kandili gecesinde ülkemizin acı bir haberle karşı karşıya kaldığını kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Büyük bir üzüntü yaşadık. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz. O gece yaşananlar sosyal medyada akmaya başladı. Ama televizyon kanallarında haber yoktu. Çok geç saatlerde haber verilmeye başlandı. Halbuki İdlib ve Suriye konularının tartışıldığı programlar devam ediyordu. Sosyal medyada büyük bir bilgi kirliliği yaşandı ve ardından internet yavaşlatıldı. Halbuki yetkililer tarafından doğru bilgilendirmede bulunulmalıydı. Yüreğimiz yandı” diye değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa