Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“10 Ocak dayanışma günüdür”
“10 Ocak dayanışma günüdür”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteci Ahmet Tunca yorumlarıyla katıldı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak...
12 Ocak 2019 15:40
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecilik konuşuldu.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteci Ahmet Tunca yorumlarıyla katıldı.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci İsmail Akar, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Neden Çalışan Gazeteciler önce onu bir anlatalım.
Yıl 1961. İstanbul basınındaki gazete patronları mevcut iktidardan beklentileri karşılanmadığı sebebiyle gazete çıkarmama kararı aldılar. Üç günlük bir boykot yani. Ancak gazete çalışanlar patronlara karşı direndi. Dediler ki üç günde olsa halkımızın haber alma hakkını gasp edemeyiz diyerek ‘Basın’ adıyla“ gazeteyi çıkarmaya devam ettiler. Patronların da yelkenleri suya indi ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak anılmaya başlandı. Bu bir bayram değildir. Bugünü bayram olarak görmek son derece yanlıştır.Bu dayanışma günüdür. Bu birlik ve sorunların dillendirilmesi günüdür. Bu aslında demokrasi, özgürlük, adalet, düşünce hürriyeti her alanda bayrak olarak sallanması gereken bir gündür özünde. Her zaman doğruları yazmayı ilke edinmiş, cesur, yürekli ve vefakar tüm gazetecilerimizin Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” diye konuştu.
“Yetkililer güne özel kahvaltı, yemek düzenlemekle yetinmemeli”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci Ahmet Tunca, “Tüm medya organları bugünle ilgili özel yayınlar düzenlemeli diye düşünüyorum. Bu yayınlarda basın mensuplarının tüm sorunları enine boyuna tartışılmalı ve sorunlar yetkililere aktarılmalı. Gün FM güne özel yayın düzenleyerek farkını gösterdi. Hem patronlar, hem de çalışanlar yan yana gelerek sorunları dillendirmeliler. Çünkü basın mensuplarının sorunları bir hayli fazla. Ben 40 yılı aşkın süredir basın camiasının içindeyim. Sorunları en iyi bilenlerden biriyim. Yetkililer güne özel kahvaltı, yemek düzenlemekle yetinmemeli. Asıl yapılması gereken sorunların ortaya konması ve çözümler üretilmesidir. Çalışan Gazeteciler Günü’nde bile genelde gazete patronları konuşuyor. Asıl sorunları yaşayan gazete çalışanları ise görevlerini yapmaya devam ediyorlar. Medya patronlarının da sorunları olabilir. Elbette bunlar da konuşulmalı. Ama çalışan basın mensuplarının da sorunları ele alınmalı. Bir medya organının ayakta kalması oldukça zor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Programda yerel seçimlere ilişkin son durum da değerlendirildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa