passo
“100.yıl sürüşü gerçekleştirilecek”

“100.yıl sürüşü gerçekleştirilecek”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’in konuğu oldu. Akülke, Motofest etkinliklerinin bu sene de dolu dolu geçeceğini söyleyerek herkesi etkinlikliklere katılmaya davet etti. “Afyonkarahisar, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü kapsamında farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza atıyor” diyen Akülke, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümü için düzenlenen etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar’da ‘100. Yıl Motosiklet Sürüşü’ […]

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’in konuğu oldu. Akülke, Motofest etkinliklerinin bu sene de dolu dolu geçeceğini söyleyerek herkesi etkinlikliklere katılmaya davet etti.
“Afyonkarahisar, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü kapsamında farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza atıyor” diyen Akülke, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümü için düzenlenen etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar’da ‘100. Yıl Motosiklet Sürüşü’ organizasyonu düzenleniyor. Başka Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Konya, Kayseri olmak üzere Türkiye’nin çok farklı şehirlerinden gelecek 500 motosiklet sürücüsü, Afyonkarahisar’da farklı bir etkinliğe imza atacak. 100. Yıl Motosiklet Sürüşü’nde motosiklet tutkunları sabah saat 08:30’da şehir merkezindeki Zafer Meydanı’nda buluşacak. Kurtuluş mücadelesinin ve şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak amacıyla bir araya gelecek motosiklet sürücüleri, meydanda saygı duruşunda bulunulacak ve hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuyacak. Türk bayraklı tişörtlerle törene katılacak motosikletçiler, daha sonra 20 kilometrelik mesafeyi kat ederek Kocatepe’ye ulaşacaklar. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi yad ederek tüm yurtta kurtuluş mücadelesi veren ecdadın vatan mirasına vurgu yapmayı hedefleyen kortej katılımcıları, burada büyük bir Türk Bayrağı açarak İstiklal Marşımızı okuyacak. Bir sürücü ve artçı olmak üzere her motosiklette iki kişinin bulunacağı ‘100. Yıl Motosiklet Sürüşü’ için yurdun dört bir yanından Afyonkarahisar’a gelecek olan motosikletçiler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atmış olacaklar. Tüm Afyonkarahisarlıları bu etkinliğe davet ediyoruz” diye konuştu.
Tanıtım filmi yayında
“MXGP Türkiye PostCard MXGPTV Youtube kanalında yayında” diyen Akülke, “Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek MXGP Türkiye Dünya Motokros Şampiyonası ülkemizin tanıtımı açısından büyük bir fırsat özelliği taşıyor. Türkiye için hazırlanan 1 dakikalık tanıtım filmi aralarında Eurosport, Sport TV, CBS Sports Network, Fox Sports Network, RTL, XP, MotorsportTV gibi yayıncıların bulunduğu kanallarda 2 Eylül Cumartesi ve 3 Eylül Pazar günü yarış öncesi milyarlarca izleyiciyle buluşacak. Tüm Afyonkarahisarlılar da bu tanıtım filmini sosyal medya hesaplarından paylaşırsa güzel bir tanıtım gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır