passo
100.yıla özel etkinlikler ilimize renk katacak

100.yıla özel etkinlikler ilimize renk katacak

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı nedeniyle ilimizde yapılacak olan kültür-sanat ve spor etkinlikleri konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. “Eroğlu güreşler Karaadilli’de yapılacak dedi” Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı nedeniyle Karaadilli Yağlı Güreşlerinin yeniden başlayacağını anımsatan Gazeteci İsmail Akar, “Bu […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı nedeniyle ilimizde yapılacak olan kültür-sanat ve spor etkinlikleri konuşuldu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

“Eroğlu güreşler Karaadilli’de yapılacak dedi”

Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı nedeniyle Karaadilli Yağlı Güreşlerinin yeniden başlayacağını anımsatan Gazeteci İsmail Akar, “Bu güreşlerin il merkezi veya başka bir ilçeye kaydırılacağı söylentileri var. Konuyu Eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na sordum. Eroğlu güreşlerin geçmişte olduğu gibi Karaadilli’de yapılacağını ve çalışmaların sürdüğünü söyledi. Buradan bu açıklamayı kamuoyu ile paylaşmış olalım. Büyük Taarruz’un 100’ncü yılında bu güreşler yerinde yani Karaadilli’de tüm görkemiyle yapılmalı” diye konuştu.

“Ağustos’a kadar sahanın teşrifatı yetişir”

Karaadilli’de geçmişte güreşlerin yapıldığı sahayı düzeltmek için ihaleye çıkıldığı ancak kimsenin ihaleye girmediği bilgisini aktaran Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu bilgiyi Vali Yardımcısı Sn. Nurullah Kaya’dan öğrendim. Halbuki sahayı düzeltmek yerine gerekli bölümlerin inşa edilmesi yeterli olacaktır. Sanırım bazı yetkililer güreşlerin il merkezinde yapılmasını istiyorlar. Ama bana göre bu güreşler ikinci Kırkpınar olarak nitelendirilen Karaadilli’de yapılmalıdır. Ağustos’a kadar sahanın teşrifatı yetişir” dedi.

“Tüm emek verenleri kutluyorum”

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği Türkmen Düğünü isimli oyunu izlediğini ve çok beğendiğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Türkmen geleneğini devam ettiren iki aile arasındaki kız isteme ve düğün hikayesini sahneye taşıdı. Ali Yürük’ün kaleme aldığı, Hasan Hüseyin Elmas’ın yönetmenliğini yaptığı Türkmen Düğünü adlı tiyatro oyunu örf ve adetlerin yeniden hatırlanıp, geçmiş zamanın türküleri eşliğinde neşeli ve coşkulu bir Türkmen düğününü anlatıyor. Tüm emek verenleri kutluyor, herkesin bu oyunu izlemesini diliyorum” şeklinde konuştu.

“Herkes takımlarımızı desteklemeli”

Afjet Afyonspor’un tüm maçlarının taraftarlar tarafından desteklenmesinin takımın motivasyonu için önemli olduğunu söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Takımımız için hepimiz tek yürek olalım. Tüm maçları izleyip, stadyumu dolduralım. Hem Valimiz hem Belediye Başkanımız ve diğer yetkililer bu konuyu çok önemsiyorlar. Yine Bolvadin Termalspor yenilgisiz olarak bugüne geldi. Pazartesi Bolvadin’in maçı var. İlimizin bir takımı daha profesyonel lige çıkarsa iyi olur. Herkes takımlarımızı desteklemeli” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır