passo
‘1000 Günde 550 milyon yatırım’

‘1000 Günde 550 milyon yatırım’

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaklaşık 1000 günlük görev süresi içinde ilimize 550 milyon TL yatırım yaptıklarını anlattı.    “Tarihi bir sonuç alırız” Gündem Özel programına konuk olan Başkan Zeybek, “Âfjet Afyonspor son haftalarda aldığı sonuçlar sayesinde zirveye tırmanışa başladı. Çarşamba günü Fenerbahçe […]

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaklaşık 1000 günlük görev süresi içinde ilimize 550 milyon TL yatırım yaptıklarını anlattı.

   “Tarihi bir sonuç alırız”

Gündem Özel programına konuk olan Başkan Zeybek, “Âfjet Afyonspor son haftalarda aldığı sonuçlar sayesinde zirveye tırmanışa başladı. Çarşamba günü Fenerbahçe ile kupa maçımız var. Önce centilmence bir mücadele bekliyorum. Afjet Afyonspor galip gelirse tarihi bir güne şahitlik ederiz. İstanbul’a Valimiz Gökmen Çiçek ile gideceğiz. Bu vesile ile Valimize destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Basketbol ve voleybola desteğimiz sürüyor. Malumunuz belediye olarak bütçemizin binde 12’sini ayırabiliyoruz” dedi.

 

  Her Hafta bir açılış

Afyonkarahisar’a hizmete devam ettiklerini paylaşan Belediye Başkanı MehmetZeybek, “Göreve başlayalı 1000 güne yaklaştı. Bu süre içinde 550 milyonluk yatırım yaptık. Döviz hesabı yaparsak bu rakam 2 katına çıkar. Her hafta bir açılış yapıyoruz. Hizmetler ve yatırımlarımız sürüyor. Ayazini’de belediye olarak sokak sağlıklaşması yapıyoruz. 6-7 evi biz üstlendik. Bu bölgeye 2.5 milyon turist geldi. Şimdi baktığımızda 2019 yılı ve 2020 Covid-19 sıkıntısı ile geçti. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen vatandaşlarımıza belediye olarak destek olduk. Bu yılın en önemli projesi Motokros çalışmasıdır. Bakın 8 günde 160 bin insan gece gündüz bu etkinliği izledi. Şükür böylesi kalabalık olmasına rağmen pandemi artışı olmadı. 37 projemizi hayata geçirdik.Yapamadığımız bir projeyi de anlatayım. Belediyemiz bünyesinde Çocuk Üniversitesi kuracaktık. Bakanlık belediye eğitim işiyle uğraşmaz deyince bu projeyi hayata geçiremedik” diye konuştu.

 

     2022 projeler yılımız olacak ‘

2022 senesinde de hizmet ve yatırımlara devam edeceklerini söyleyen Başkan Zeybek,  “Hiç kimseye tek kuruş borcumuz yok.Tüm ihalelerimiz açık ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz. Tüyü bitmedik yetim hakkı gibi belediye kaynaklarına sahip çıkıyor ve koruyoruz. Korumaya devam edeceğiz.Yeni yılda Uzun çarşı projemiz hayata geçecek.Ve teleferik projesi için düğmeye basacağız.İhalesi yapılacak ve Afyona farklı bir vizyon kazandıracağız bu proje sayesinde” açıklamasını yaptı.

 

 Yerel basına destek oluruz

İzmir ve birçok büyük şehir Belediyesinde uygulanmakta olan Belediye Meclis kararlarının yerel basında yayınlanarak bu medya sektörüne destek olunması projesine soru üzerine sıcak baktığını belirten Başkan Zeybek, “Bu konudaki çalışmalar hakkında detaylı ve net bilgi sahibi değilim. Ancak gereken araştırmayı yapalım. Bunu Afyonkarahisar içinde meclise getirelim. Meclisimiz vereceği karara göre hareket edelim. Bu arada her zaman söylediğim gibi bizim belediye meclisi kararı belediyenin bütçesi geliri gideri açık ve şeffaftır” dedi.

 

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Başkan Zeybek Akar’a çalışmalarında başarılar diledi. Akar ise yayın dolayısıyla Başkan Zeybek’e teşekkürlerini iletti.

Yayın esnasında Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ile Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş da hazır bulundu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır