passo
“100’ncü yıla yakışan bir organizasyon olacak”

“100’ncü yıla yakışan bir organizasyon olacak”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’de Gündem programına konuk oldu. Akülke bu yılki Dünya Motokros Şampiyonası ve Motofest’in Büyük Taarruz’un 100’ncü yılına layık bir organizasyon olması için çalıştıklarını söyledi. Dünya Motokros Şampiyonası’nın 2-3 kategorideki dünya şampiyonlarının ilimizde belirleneceğini söyleyen Akülke, “Şampiyona 4 kategoride yapılacak. 135’e yakın sporcu yurt dışından gelecek. 10 Türk […]

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’de Gündem programına konuk oldu. Akülke bu yılki Dünya Motokros Şampiyonası ve Motofest’in Büyük Taarruz’un 100’ncü yılına layık bir organizasyon olması için çalıştıklarını söyledi.

Dünya Motokros Şampiyonası’nın 2-3 kategorideki dünya şampiyonlarının ilimizde belirleneceğini söyleyen Akülke, “Şampiyona 4 kategoride yapılacak. 135’e yakın sporcu yurt dışından gelecek. 10 Türk sporcu ise Avrupa Şampiyonası için yarışacak. Kadınlar klasmanında 2 kadın sporcumuz yarışacak. Bu yıl dördüncüsünü yaptığımız şampiyonaya Dünya Motosiklet Federasyonu Başkanı Jorge Viegas da gelecek ve dört gün ilimizde kalacak. Şampiyonanın düzenlenmesinde emekleri geçen şehrimiz yöneticileri, federasyon yetkililerimiz başta olmak üzere herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“4 Eylül günü Süperstar Ajda Pekkan sahne alacak”

Bu yıl Büyük Tarruz’un 100’ncü yılını kutlayacağımızı kaydeden Akülke, “Biz yüzüncü yıla layık bir organizasyon olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şampiyona kapsamında 31 Ağustos günü Sagopa Kajmer ve Haluk Levent, 1 Eylül’de Manuş Baba ve Ebru Yaşar, 2 Eylül’de Mary Jane ve Koray Avcı, 3 Eylül’de Göknur ve Erol Evgin, 4 Eylül günü ise Süperstar Ajda Pekkan sahne alacak. Tüm sanatçılarımızı davet ederken Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı olduğunu söyledik. Bu nedenle onlarda oldukça heyecanlı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

12-14 Ağustos tarihlerinde Motor Sporları Alanı’nda Teknofest kapsamında Gençlik Festivali düzenleneceğini kaydeden Akülke tüm gençleri bu organizasyona da katılmaya davet etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır