• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“15 Tatil programımıza tüm çocuklar davetli”
“15 Tatil programımıza tüm çocuklar davetli”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Bilge Tam Gelişim Merkezi Yetkilisi Ferhan Çınar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çınar çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Bilge...
16 Ocak 2017 14:10
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Bilge Tam Gelişim Merkezi Yetkilisi Ferhan Çınar konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çınar çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Bilge Tam Gelişim Merkezi’nde 15 tatil programı hazırladıklarını kaydeden Bilge Tam Gelişim Merkezi Yetkilisi Ferhan Çınar, “Kış kampında çocuklar, çok farklı ve özel deneyimler yaşama fırsatı bulacaklar. Onlar için beyni doğal yöntemlerle geliştiren atölye çalışmaları tasarladık. Her çocuk farklıdır ama kabul edelim ki, hepsi birer oyun canavarıdır. Her atölye, titizlikle hazırlandı. Çocukların ilgisini uyaracak şekilde ve eğlenceli oyun materyalleri ile gerçekleşecek. Atölyelerimiz bedenden beyne, parmaklarım en güçlü silahım, üretiyorum mutluyum, dikkatimizi eğitelim, hayalden gerçeğe isimlerini taşıyor. Bilge Tam Gelişim Merkezi’nin kış kampında olmak bir ayrıcalıktır. Kampımız 7-10 ve 11-13 yaş aralığındaki çocuklarımız için hazırlandı. 15 tatil programımız 22 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek. Tüm çocukları bekliyoruz” şeklinde konuştu.
“Yaratıcı drama yaşayarak öğrenme için tasarlanmış bir program”
Bilge Tam Gelişim Merkezi’nde uzman eşliğinde yaratıcı drama programının da devam ettiğini belirten Çınar, “Yaratıcı drama çocuklarımız için yaparak, yaşayarak öğrenme esasına göre tasarlanmış bir programımızdır. 4-6, 7-10 ve 11-13 yaş aralığındaki çocuklarımız yaratıcı drama çalışmalarımıza katılabilirler. Yaratıcı drama çocuklarımızın özgüvenlerinin, iletişim ve sosyal becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda dinleme, dil becerileri, empati, olayları değerlendirme yeteneği kazandırılması, grup planlaması, grupla karar verme ve yeni çözümler üretme yeteneği geliştirilmesine katkı sağlar” diye değerlendirmede bulundu.
Velilere yönelik yaptıkları anne-baba okulu çalışmalarının sürdüğünü belirten Çınar, geçtiğimiz günlerde çocuklara sınır koyma ve sağlıklı özgüven gelişimi konulu velilere yönelik bir eğitim düzenlediklerini aktardı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa