passo
‘2022 senesi Afyon’un Altın Yılı Olacak’

‘2022 senesi Afyon’un Altın Yılı Olacak’

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. 2021 senesinde eğitimden sağlığa, kültürden spora kadar yapılan hizmetleri anlatan Çiçek, “Bu sene uçuşa geçen bir yıl olacak ve her konuda 2022 Afyon’un Altın Yılı olacak” dedi.   ‘ Termal otellerde konaklayanları 2 gün yerine 5-7 güne çıkardık’ “Termal Turizme 20 bin yatak kapasitesini […]

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

2021 senesinde eğitimden sağlığa, kültürden spora kadar yapılan hizmetleri anlatan Çiçek, “Bu sene uçuşa geçen bir yıl olacak ve her konuda 2022 Afyon’un Altın Yılı olacak” dedi.

 

‘ Termal otellerde konaklayanları 2 gün yerine 5-7 güne çıkardık’

“Termal Turizme 20 bin yatak kapasitesini aşan bir kentiz” diyen Çiçek, “Ortalama gelen misafirlerimiz 2-3 gün kalıyordu bu tesislerimizde. Biz bu kalış süresini 5-7 güne nasıl çıkaracağız. Onun çalışmasını yaptık. İşte Ayazini-Emre Gölü ve Frig Vadisi ve diğer ilçelerimizdeki doğal ve tarihi güzellikleri yeraltından çıkarıp insanlığa sunduk. Afyon balon uçurmaya başladı. Bakın bu sene Maltaş Tapınağı yılı olacak. İnsanlar Zeugma’yı görmek adına Antep’e gidiyor, dahası Mono Lisa Tablosunu izlemek adına  Louvre Müzesinde kuyruk oluyorsa, Afyonkarahisar’da da bu yaşanacak. İşte Kibele Heykeli. Büyük uğraşlar sonrası önce Türkiye’ye sonra Afyon’a getirildi. Müze 2022 Haziran ayında kesin bitecek. Bu heykelde müzede yerini alacak.Termal Otellerde yüzde 70 olan doluluk oranını yüzde 90 ve üzerine çıkardık. Otellerimizde yer bulunmuyor. Ayrıca İlimizde binlerce gencimize bu oteller istihdam sağlıyor. Dahası bu oteller tarımdan hizmet sektörüne ulaşımdan sanayimize kadar katkı sağlıyor bunu. İşte gizemli şehir olmayı yaşama geçirdik” diye konuştu.

 

‘Eğitim de çıtayı yükselteceğiz’

Afyonkarahisar’ın eğitim seviyesini yükseltmek için koçluk sistemini getirdik diyen Vali Çiçek, “İlerde Vali yardımcılarımız, İlçelerde Kaymakamlarımız, Mili Eğitim Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz, rehber öğretmenler ve onlarca öğretmen her ay sınav yapıyor. Bu sınavlarda eksikler neler onları görüyoruz. Sonrasında bu ekipte yer alan arkadaşlar çat kapı öğrenci velisinin evini ziyaret ediyor. Aile ve veliyi de bu kapsama alarak o çocuğun hangi dersten eksik olduğunu anlatıyoruz. Eksik olduğu dersler için öğretmenlerimiz ek ders vermeye başlıyor. Bu açığı kapatmak zorundayız. İlk hedefimiz Türkiye ortalaması. Tüm ilçelerde de dahil hangi okulun hatta hangi sınıfın eğitimde karnesi benim bilgisayarımda kayıtlı. Her daim toplantılar yaparak bu aksaklık ve eksikleri gidermek çabamız sürecek. Sonuçları söylemeyeyim ama şu ana kadar yaptığımız çalışmaların karşılığını alıyoruz. Almaya da devam edeceğiz. Eğitimde çıtayı yükselttik” şeklinde konuştu.

 

 

 

“Ayazini’nde 7-8 bin kişiyi görmek beni çok mutlu etti”

Kadın Kültür evi ve Kadın kooperatiflerinde çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Vali Gökmen Çiçek, “Bu projelerimize halkımız sahip çıktı. Ürünlerimiz her yerde beğeni topluyor. Her kültür evi veya kooperatifte 5 ila 12 arasında kadınımız sigortalı maaşlı istihdam oluyor. Üreten kadınlarımız dışında böyle bir imkan da sağladık. Gün FM’in başından beri Kadın Kültür Evleri konusunda bize desteği büyük oldu. Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar bana ilk inanan kişilerden oldu ve tüm ilçelere destek oldu, emek verdi. Kendisine de çok teşekkür ederim. Öte yandan  albikere.com sitemizden de satışlarımız sürüyor. Burada 800’e yakın firma satış yapıyor. Bu sitede 300’e yakını Afyonlu değil. Dileğim Afyonlu firma sayısının daha fazla artmasıdır. Çünkü buradan elde edilen gelirin yüzde 20’si direk eğitime gidiyor” dedi.

2021 yılında en mutlu olduğu olayı Ayazini’ni 7-8 bin kişinin ziyaret ettiğini görmesi olarak anlatan Vali Çiçek, “Ayazini’nde 400-500 kişinin çalışacağını öğrendiğim o gün en mutlu olduğum gündü. Beni en çok üzen hadise ise Çatağıl Köyü’nde 5 öğrencimizi servis kazasında kaybetmemizdi. buradan hepsine tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum” diye konuştu.

 

AGC bir ilki başarıyor

Afyon basını ile geldiği günden bu yana Vali /Gazeteci ilişkisi yerine dostane ve arkadaşça ilişkiler yaşadığını anlatan Vali Gökmen Çiçek, “Basın çalışanlarının zorlu çalışma ortamlarında ilin valisi olarak her daim yanlarında oldum. Olmaya da devam edeceğim. Belki de Türkiye de ilk kez Gazeteciler Cemiyeti kendi günlerini bizleri misafir ederek kutlayacak. Öncesinde bizler gazetecileri davet eder onların günlerini kutlardık. Afyon Gazeteciler Cemiyetinin çalışmalarını taktirle izliyorum. Bu vesile ile Bugünden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve İdareciler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Bu arada Vali Gökmen Çiçek Afyonspor’a desteğinin devam edeceğini ve Afjet Afyonspor’un 1.lige çıkacağına gönülden inandığını söyleyerek Afyon Huzurevi ve Engelsiz Yaşam Merkezinin 2022’de inşaatına başlanacağı müjdesini verdi.

Vali Gökmen Çiçek son bölümde, “Afyonkarahisar’a hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmaları sürdüren Milletvekillerimiz başta olmak üzere Belediye  Başkanımız Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanımız ve üyeleri, İlçe Belediye Başkanları ile Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız ile uyumlu ekip ruhu çalışarak hizmetlerimize devam ediyoruz” dedi.

 

Vali Gökmen Çiçek yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşerek Kadın Kültür Evleri ve Valiliğin projelerine destekleri dolayısıyla Akar’a teşekkür etti.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır