• DOLAR
  $1.203,22
 • EURO
  $0,3586
 • ALTIN
  $21.153,98
 • BIST
  104,1196
“25. yılımız kutlu olsun”

“25. yılımız kutlu olsun”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına 112 Başhekimi ve Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Dr. Gülsün Ateş Doğan konuk olarak katıldı. Doğan programda yaptığı değerlendirmede 112 Acil Ambulans Sisteminin 25. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını ve vatandaşa 7/24 hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti. 112 Acil Ambulans Sisteminin 25. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri nedeniyle Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına 112 Başhekimi ve Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Dr. Gülsün Ateş Doğan konuk olarak katıldı.
Doğan programda yaptığı değerlendirmede 112 Acil Ambulans Sisteminin 25. kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını ve vatandaşa 7/24 hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.
112 Acil Ambulans Sisteminin 25. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri nedeniyle Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Zafer Meydanı’nda bir etkinlik düzenlediklerini belirten Doğan, “Etkinlikte vatandaşlarımıza 112 Acil Sağlık hizmetleri hakkında bilgiler aktardık. Başta Sayın Valimiz olmak üzere katılan herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Acil Sağlık Hizmetleri alanında çalışan tüm personelimizin haftalarını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
“112’yi aradıktan sonra sağlık personelinin verdiği talimatları iyi dinlesinler”
112’yi gelen lüzumsuz çağrıların eskiye oranla azaldığını belirten Doğan, “Bu konuda duyarlı davranan vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Özellikle küçük çocuğu olan aileler çocuklarıyla ilgili bir sağlık problemiyle karşılaştıklarında 112’yi aradıktan sonra sağlık personelinin verdiği talimatları iyi dinlesinler. Ambulans gelsin diye beklemesin ve telefondaki sağlıkçılarımızın talimatlarını yerine getirsinler. Bazen anne ve babalar şunu söylüyor; ‘Çok konuşma ambulansı gönder.’ O zaten ambulansı yola çıkarttı geliyor. O telefondaki kişi size gelmiyor. O arkadaş size ambulans gelene kadar ‘hastanızın hayatını beraber kurtaralım’ diyerek sizinle görüşmeye çalışıyor. Lütfen telefondaki sağlıkçının dediklerini uygulamaya ve panik yapmamaya çalışın. Ama zor bir şeydir, evladı ölmek üzereyken müdahale etmek ve edemeyecek durumlara düşmek. Fakat inanın bu konuda yüzde 99 başarılıyız” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır