passo
“300 emekli konut hakkına kavuştu”

“300 emekli konut hakkına kavuştu”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege konuk olarak katıldı. Ege emekliler için yapılacak olan TOKİ konutlarına başvuruların yapıldığını ve 300 talihlinin noter huzurunda yapılan çekilişle belli olduğunu kaydetti. “Emekli konutları için yoğun bir talep oldu” Yaptıkları araştırma ile pek çok emeklinin ev sahibi olmağını tespit ettiklerini kaydeden Ege, […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege konuk olarak katıldı.
Ege emekliler için yapılacak olan TOKİ konutlarına başvuruların yapıldığını ve 300 talihlinin noter huzurunda yapılan çekilişle belli olduğunu kaydetti.
“Emekli konutları için yoğun bir talep oldu”
Yaptıkları araştırma ile pek çok emeklinin ev sahibi olmağını tespit ettiklerini kaydeden Ege, “Bu nedenle TOKİ’ye müracaat ederek emeklilerimizin ev sahibi olmalarını sağlamak istedik. Bu konuda bize Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban çok yardım etti. Kendisine tüm emekliler adına teşekkür ederim. Emekli konutları için yoğun bir talep oldu. Noter huzurunda yapılan çekilişle 300 talihli belli oldu. Bu ilk konutların bitirilmesinden sonra ikinci emekli konutları yapılacak. İlk çekilişte kurada ismi çıkmayan emeklilerimiz üzülmesin. Bizimle irtibatta kalsınlar. İkinci grup konutlar yapılacağı zaman gerekli duyuruları yaparak emeklilerimizin müracaat etmelerini sağlayacağız” diye konuştu.
“Onların mutluluğunu görünce bizler de çok mutlu oluyoruz”
Kurada çıkan emeklilerin birçoğuna ulaştığını belirten Ege, “Hepsi de gerçekten ihtiyaç sahibi kişiler. Onların mutluluğunu görünce bizler de çok mutlu oluyoruz. Allah borcundan kurtarsın. Hepsine de hayırlı uğurlu olsun. Sağlıkla huzur içinde otursunlar. İlk etap konutlar için başvuruda bulunarak kurada ismi çıkmayan emeklilerimiz bankaya yatırdıkları 500 TL’yi geri alsınlar. Tüm emeklilerimize sağlıklı günler diliyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Ege yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Ege’ye çalışmalarında başarılar dileyerek emekliler adına yapılan çalışmaları duyurmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır