passo
“3899 öğrenciyi mezun ettik”

“3899 öğrenciyi mezun ettik”

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Köse konuk oldu. Köse programda Sosyal Bilimler Enstitüsü hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Enstitümüz kuruluşundan bugüne kadar toplamda 3899 öğrenci mezun etmiştir” bilgisini aktaran Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Köse, “Mezun olan öğrencilerin 233’ü […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Köse konuk oldu. Köse programda Sosyal Bilimler Enstitüsü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Enstitümüz kuruluşundan bugüne kadar toplamda 3899 öğrenci mezun etmiştir” bilgisini aktaran Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Köse, “Mezun olan öğrencilerin 233’ü doktora programlarından, 1816’sı tezli yüksek lisans programlarından ve 1580’si tezsiz yüksek lisans programlarından mezun olmuşlardır. Doktora ve tezli yüksek lisans programlarından öğrencinin mezun olması için tez yazması gerekmektedir. Halihazırda Sosyal Bilimler Enstitüsünden mezun olan öğrencilerimizin, YÖKTEZ veri tabanına kayıtlı 2000 tezi bulunmakta ve mezun olan öğrencilerimiz tezlerinin yayınlanması ivedilikle yapılmaktadır. YÖKTEZ veri tabanına kayıtlı 2000 tezin 204 adeti güzel şehrimiz Afyonkarahisar ile alakalıdır” diye konuştu.

“2022 yılı içerisinde 3 adet yeni lisansüstü program açılmıştır”

Her dönem başında anabilim ve ana sanat dallarına program açma taleplerine yönelik teşvik yazıları gönderdiklerini söyleyen Köse, “Bu sayede çeşitli alanlarda programlar açılması sağlanmıştır. Halihazırda enstitümüzde 50’den fazla lisansüstü program bulunmaktadır. 2022 yılı içerisinde 3 adet yeni lisansüstü program açılmıştır. Ayrıca 7 yeni lisansüstü program açılması talebi üniversitemiz senatosu tarafından uygun görülmüş olup başvuru dosyaları YÖK’e gönderilmiştir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır