passo
“705 öğrenciyi mezun ettik”

“705 öğrenciyi mezun ettik”

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren kampüs programı sezon finali bölümüyle dinleyicilerine seslendi. Bu son programa AKÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Esma Kozan konuk oldu. “Enstitümüzde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı bahar dönem başı itibarı ile toplam 300 tane lisansüstü öğrenci kayıtlıdır” diyen Kozan, “Bunların 92’si doktora, 200’ü tezli yüksek lisan ve 8’i […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren kampüs programı sezon finali bölümüyle dinleyicilerine seslendi. Bu son programa AKÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Esma Kozan konuk oldu.

“Enstitümüzde 2021-2022 eğitim-öğretim yılı bahar dönem başı itibarı ile toplam 300 tane lisansüstü öğrenci kayıtlıdır” diyen Kozan, “Bunların 92’si doktora, 200’ü tezli yüksek lisan ve 8’i tezsiz yüksek lisans programı öğrencisidir. Ayrıca bu öğrencilerimiz içerisinde çeşitli ülkelerden 3’ü tezli yüksek lisans ve 6’sı doktora olmak üzere 9 yabancı uyruklu öğrenci bulunmaktadır. Öğrencilerimizin yüzde 40’ı kız, yüzde 60’ı erkektir. Enstitümüz kurulduğu 2001 yılından bu güne kadar 166’sı doktora, 547’si tezli yüksek lisans ve 42’si tezsiz yüksek lisans olmak üzere toplam 705 öğrenci mezun etmiştir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“İki anabilim dalında doktora programı yok”

Enstitülerine bağlı anabilim dallarından sadece iki tanesinde doktora programı bulunmadığını söyleyen Kozan, “Bunlardan Beden Eğitimi Anabilim Dalı ise doktora programı açma kriterlerini yeni sağlamıştır ve doktora programı açmaya hazır durumdadır. Ayrıca Beden Eğitimi Anabilim Dalı’nın, öğretmenlerin uzman öğretmenlikten yararlanabilmesi için tezsiz yüksek lisans ikinci öğretim açma teklifi YÖK’e sunulmuştur. Kabul edildiği takdirde en geç 2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde öğrenci alınması planlanmaktadır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır