passo
“845 okulda aynı anda deprem tatbikatı yapılacak”

“845 okulda aynı anda deprem tatbikatı yapılacak”

Gün FM’de uzun yıllardır süren ve ayda bir yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Buldan 4 Mart Cuma günü ülkemizdeki tüm okullarda deprem tatbikatı yapılacağını ve öğrencilere deprem anında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı gösterileceğini söyledi. “4 Mart Cuma günü okullarda tatbikat yapılacak” İlimizde bulunan 845 okulda aynı anda deprem tatbikatı […]

Gün FM’de uzun yıllardır süren ve ayda bir yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Buldan 4 Mart Cuma günü ülkemizdeki tüm okullarda deprem tatbikatı yapılacağını ve öğrencilere deprem anında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı gösterileceğini söyledi.

“4 Mart Cuma günü okullarda tatbikat yapılacak”

İlimizde bulunan 845 okulda aynı anda deprem tatbikatı yapılacağını söyleyen AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “Deprem kuşağında yer alıyoruz. Depremle ilgili yapısal ve yapısal olmayan tedbirleri alıyoruz. Daha önceki yıllarda deprem ve afetlerle ilgili birçok kurumda eğitimler düzenledik. Ve şimdi tatbikat zamanı. 2022 yılı Başkanlığımız tarafından tatbikat yılı ilan edildi. 4 Mart Cuma günü ülkemizde bulunan tüm okullarda deprem tatbikatı yapılacak. Bu kapsamda ilimizdeki 845 okulda da saat 11.30’da deprem tatbikatı yapılacak. Valimiz Sn. Gökmen Çiçek Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Lisesi’ndeki tatbikata katılacak. Tatbikatta deprem anında ve sonrasında  yapılacaklar öğrencilerimiz tarafından uygulamalı olarak gerçekleştirilecek” diye konuştu.

AFAD Gönüllüsü kimdir?

AFAD Gönüllüsü kimdir sorusunu yanıtlayan Buldan, “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir” şeklinde konuştu.

“Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır”

AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkesin gönüllü olabileceğini belirten Buldan, “AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. İnsan hayatında fark yaratmak için becerilerini kullanmaya daima hazır, yakınlarda eğitimli ve organize AFAD Gönüllüleri oluşturmak amacıyla gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

Buldan programın sonunda tüm vatandaşlara akıllı telefonlarına AFAD Mobil uygulamasını mutlaka indirmeleri çağrısında bulundu.

Buldan yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a AFAD logolu ahşap bir radyo hediye etti. Akar ise afet anında radyoların iletişimi sağlama açısından çok önemli olduğunu söyleyerek teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır