Reklam

Reklam

passo
Adaylar Alanda

Adaylar Alanda

Adaylar Alanda Yerel seçim çalışmaları devam ediyor. CHP nin İzmir Büyükşehir adayı ile birlikte İstanbul ilçeleri ve çok sayıda il,ilçe ve belde Belediye Başkanları da pazar gecesi belli oldu. Şuhut Özsoy İhsaniye Türkmen ve Hocalar Aydoğmuş İlimizde Şuhut Belediye Başkanlığına daha önce bir dönem Belediye Başkanlığı yapmış Mali Müşavir Ekrem Özsoy aday gösterildi.İhsaniye Belediye Başkanlığına […]

Adaylar Alanda

Yerel seçim çalışmaları devam ediyor. CHP nin İzmir Büyükşehir adayı ile birlikte İstanbul ilçeleri ve çok sayıda il,ilçe ve belde Belediye Başkanları da pazar gecesi belli oldu.
Şuhut Özsoy İhsaniye Türkmen ve Hocalar Aydoğmuş
İlimizde Şuhut Belediye Başkanlığına daha önce bir dönem Belediye Başkanlığı yapmış Mali Müşavir Ekrem Özsoy aday gösterildi.İhsaniye Belediye Başkanlığına ise İşadamı Tünay Türkmen aday oldu. Hocalar ilçesinde ise Pazar akşamı son dakikada CHP Veli Aydoğmuş’u aday olarak belirledi.
Şuhut ilçesinde İYİ Parti aday çıkartmıyor. Milet İttifakı olarak Ekrem Özsoy’a destek veriyor. MHP den İbrahim Yıldız, Ak Parti de ise mevcut başkan Recep Bozkurt yarışa giriyor.
3 bin 100 seçmeni olan İhsaniye de Ak Parti Mevlüt Küçük, Mevcut Belediye Başkanı MHP Şaban Çabuk ve CHP den Tünay Türkmen yarışacak. Bu ilçede İYİ Parti’nin henüz adayı yok.
Afyon’un en küçük ilçelerinden olan Hocalar ise Ak Parti mevcut Belediye Başkanı Ali Arslan,MHP adayı Doğan Demir ve CHP Adayı Veli Aydoğmuş yarışa giriyor.
Afyon ilçelerinde seçim sonuçlarının merakla beklenen ilçelerinden birisi de İscehisar. İscehisar İlçesinde AK Parti, MHP, DP,BBP,İYİ Parti ve Saadet olmak üzere 6 parti aday çıkardı.Bu ilçede CHP nin adayı yok.
Diğer ilçeleri de bir başka yazımıza bırakalım ve il merkezindeki yarışa geçelim.

Ya Fetöcü ve Ya da Hain
Afyonkarahisar da Ak Parti Mehmet Zeybek, İYİ Parti(Milet İttifakı) Mahmut Koçak ve MHP den Fatih Çetinkaya yarışa devam ediyor. Bu arada MHP İl Başkanı Mehmet Taytak Çetinkaya’nın adaylıktan çekileceği söylentilerine ‘Bunu söyleyenler ya haindir yada FETÖ yanlısıdır’ açıklaması ile son noktayı koydu.
Öte yandan DP nin de Afyonkarahisar aday çıkaracağı bilgisi geldi. İYİ Parti Afyon Milletvekili ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ile arayışlarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde bir isim açıklanabilir.
Hafta içinde Ak Parti adayı Mehmet Zeybek ve İYİ Parti Aday Mahmut Koçak ile görüştük. Bu görüşmedeki heybemize giren notları sizlerle paylaşmak isterim.

Ekonomik göstergeler etkili olacak
Mehmet Zeybek yanında Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Prof. Dr.Veysel Eroğlu, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ile İmaret civarındaki kahvehaneleri ziyaret ediyordu.Kıraathane 93 de tesadüfen karşılaştık.Benden önce Fehmi Komutan ülkedeki ekonomik sıkıntıyı Ak Parti heyetine anlatmış.
Daha sonra Büyükbaş hayvancılık ile uğraşan bir vatandaş son aylarda krize girdiklerini ve damızlık hayvanlarını yem parası ödeyebilmek için satmak zorunda kaldıklarını anlattı. Bir başka vatandaş ise 3600 ek göstergeyi sordu.
Genel mesele olmasından dolayı bu sorulara Bakan Veysel Eroğlu ve Milletvekili İbrahim Yurdunuseven cevap verdi. Bakan Eroğlu ‘Yem fiyatlarının da KDV yi sıfıra düşürdük ancak görüyoruz ki yeterli değil. Ana girdi ithal olunca yem fiyatları yüksek farkındayız. Bunu üreticiye teşvikleri artırmak yolu ile makul seviyeye çekeriz’ dedi.
Yurdunuseven ise ‘Mera alanlarında otlatma yapılması sayesinde daha az yem gideri olmasının altını çizdi.
Bu arada Bakan Veysel Eroğlu Kanal3 deki Mega Siyaset ve Gün FM de ki Basın Odası programlarını fırsat buldukça takip ettiğini ekledi.
Ak Parti heyeti Mehmet Zeybek’in tam kadro olarak arkasında olduklarını ve yerel seçimde hem Zeybek hem de AK Partiye desteklerini istedi. İktidar desteğini alan Mehmet Zeybek bire bir temaslara devam ettiğini projelerini anlattığını söyledi.
Bu ziyarette Bakan Eroğlu ve Ak Parti ekibinin samimi tavırlarını gözlemledik. Ayrıca vatandaşlarında sandık başına giderken ekonomik göstergeleri dikkate alacağı sinyallerini veriyordu.

Koçak Eskişehir’i örnek gösterdi
Pazar günü Fatih Mahallesindeki Mahmut Koçak’ın seçim ofisi açılışını bir kısım gazeteci ile izledim. Toplanan kalabalığa konuşan Mahmut Koçak yerel yönetimlerin iktidar partisinden olması avantaj sağlar iddiasına Eskişehir örneğini vererek cevap verdi.
Koçak dedi ki ’İller Bankasından gelen ödenekler nüfusa göre geliyor.İşte Eskişehir Belediye Başkanı muhalefette.Ama bu ile gelen ödenekte bir değişme yok.İş arayan değil.Aş yaratan ve yaratılan bu aşı paylaşmak adına sizlerin huzurundayım.Fakir bir memur çocuğu olarak bu devlet bu Afyon beni okuttu.Doktor etti.Milletvekili etti.Bu vesileyle vefa borcumu ödemek için aday oldum’

Tek bir oy bile değerli
Gazeteci olarak analiz ve yorum yaparken alanda, sahada olmak lazım.Bu yüzden halkın gözü, kulağı sesi olmak adına her iki belediye başkanı adayından kesitleri sizlerle paylaştık.
Önümüzdeki günlerde MHP Adayı Fatih Çetinkaya’nın da çalışmasını takip ederek sizlerle paylaşmayı umuyorum.
Sonuçta sandık önemli, Sandığa yansıyacak oy önemli. Demokratik hakkını kullanacak yurttaşın doğru karar vermesi de en az oy kadar etkili olacak. Bu seçimlerde tek bir oy dahi değerli.
Mutlu ve aydınlık yarınlar diliyorum…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır