passo
“Adaylar arasında hizmet yapma değil, hizmet kapma yarışı var”

“Adaylar arasında hizmet yapma değil, hizmet kapma yarışı var”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda bu hafta yerel seçimlere yaklaşırken son durum ve şehrimizin sorunları konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. “Demokrat Parti ile Saadet Partisi ise merkez adaylarını henüz açıklamadı” Yerel seçimlere yaklaşırken partilerin seçim bürolarının da açılmaya başlandığını kaydeden Gazeteci İsmail […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda bu hafta yerel seçimlere yaklaşırken son durum ve şehrimizin sorunları konuşuldu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

Demokrat Parti ile Saadet Partisi ise merkez adaylarını henüz açıklamadı”

Yerel seçimlere yaklaşırken partilerin seçim bürolarının da açılmaya başlandığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Geçtiğimiz hafta önce CHP, ardından Ak Parti seçim bürolarını Kurtuluş Caddesi’nde açtılar. CHP’nin seçim bürosu açılışını Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Haluk Koç yaptı. Daha sonra Ak Parti’nin seçim bürosu açıldı. Seçim büroları oldukça yakın ve biri giderken sağda, diğeri solda yer alıyor. Adaylar kispetlerini giyip, er meydanına çıktılar. Çalışmalarına son sürat devam ediyorlar. MHP’nin adayı Fatih Çetinkaya’nın da çalışmaları sürüyor. Çetinkaya ve MHP’liler ziyaretlerini sürdürüyorlar. Yine bağımsız aday Gazeteci Aydemir Kurt’un da çalışmaları devam ediyor. İlçelerde de seçim çalışmaları hızlandı. Özellikle büyük diyebileceğimiz ilçelerimiz Sandıklı, Bolvadin, Dinar ve Emirdağ ile diğer ilçelerimizde adaylar çalışmalarını son sürat sürdürüyorlar. Demokrat Parti ile Saadet Partisi ise merkez adaylarını henüz açıklamadı” diye konuştu.

Afyon, Ege’deki pek çok ilçeden bile daha geri durumda”

Adaylarını açıklamayan partilerin bu zamana kadar adaylarını açıklamaları gerektiğini belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Adayları belli olan partiler çalışmalara başladılar. Mahalle ve esnaf ziyaretleri sürüyor. Projelerini halka açıklıyorlar. Demokrat Parti adayını açıklamada bence geç kaldı. Genel Başkanı hemşerimiz olan Demokrat Parti şimdiye kadar adayını açıklamalıydı. Umarım seçim sürecini herhangi bir kavga, gürültü olmadan sıhhatli bir şekilde tamamlarız. İlimizin pek çok problemi var. Problemler yumak haline gelmiş durumda. Bu yumağı çözüp iplik haline bir türlü getiremediler. Afyon, Ege’deki pek çok ilçeden bile daha geri durumda. Hepimiz ilimizin güzel olmasını istiyoruz. Ellerde var da bizde neden yok düşüncesi bizleri rahatsız ediyor. Küçük ilçelerde bile o kadar güzel parklar varken, bizler şehir içinde oturacağımız bir yeşil alan bulamıyoruz. Adaylara tespitlerimizi söylememiz lazım. Özellikle basın mensuplarının görevi bu olmalıdır. Şehrimizden binlerce araç geçiyor. Ancak bunların çok azı il merkezine giriyor. Bunun nedenini sormalıyız. İl merkezine girenler de araçlarını park edecek yer bulamıyor. Bu konuların değiştirilmesi lazım” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Konuşulan koalisyonun lafta kaldığını düşünüyorum”

Geçen yerel seçimde Saadet Partisi’nin merkez başkan adayının İsmail Yalçınkaya olduğunu ve 10 bin civarında oy aldığını belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Saadet Partisi’nin ilimizde iyi bir tabanı var. Saadet Partisi, Demokrat Parti ve Büyük Birlik Partisi’nin birleşip Demokrat Parti çatısı altında tek bir aday çıkaracakları konuşuluyordu. Geçen hafta çalışmanın tamamlandığını duymuştuk. Aday henüz açıklanmadığına göre, sorun demek ki aşılamadı. 18 Şubat’ta listeler teslim edilecek. Yani kısa bir zamanları kaldı. Artık ortak aday çıkarmayacaklar diye düşünüyorum. Demokrat Parti diğer illerde de çok fazla aday göstermedi. Herhalde Demokrat Parti bu seçimlere katılmayacak. Saadet Partisi ilimizde aday gösterecektir. Çünkü tabanı var. Konuşulan koalisyonun lafta kaldığını düşünüyorum. Ak Parti, CHP ve MHP ise iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Üç adayda halkın bildiği isimler. Ben üç adayın da ilimize hizmet için çalışacağını düşünüyorum. Üçü de iyi niyetli ve kim seçilirse seçilsin ilimize en iyi hizmeti sunmak için çabalayacaktır” diye konuştu.

Birisi hizmet, nimettir diyor, ötekisi hizmete devam diyor”

Adaylar arasında bir hizmet yapma değil hizmet kapma yarışının olduğunu kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ak Parti ile MHP arasında Gülen cemaatinin oylarını alabilmek için sloganlarda, reklamlarda falan oluşan bir yarış var. Birisi hizmet, nimettir diyor. Ötekisi hizmete devam diyor. Yani Çoban, yaptığı seçim kampanyasında Genel Başkanından farklı bir yol çiziyor. Bizim hizmetle bir sorunumuz yok, bu oylar bana lazım diyor. Afyon’un oy dağılımını sosyolojik olarak incelerseniz, ilginç bir dağılım olduğunu görürsünüz. MHP’nin ilimizde bir potansiyeli var. Bir de Saadet Partisi’nin ciddi bir oyu var. Ülke genelinde Saadet Partisi’nin zayıfladığı yerlerde oylar Ak Parti’ye geçer. İlimizde ise bu oylar MHP’ye gidebilir. Geçen seçimde kendilerini Ak Parti ve MHP’nin adaylarına yakın görmeyen seçmen SP’ ye yönelmişti. Bu kez aynı oranda oy alacaklarını sanmıyorum. Buradaki oy MHP’ye gelirse, Ak Parti ile MHP arasındaki fark azalır. Birde Gülen cemaati MHP’ye destek verirse sonuç daha da değişebilir. Çoban buradaki sıkıntıyı aşmak için hizmet cemaatine yakın görünüyor. Benim sizlerle bir problemim yok diyor. MHP’nin adayı Çetinkaya ise Çoban’ın buradaki zaafını görmüş olacak ki, cemaat bana oy verecek diyor. Yani ortada hizmet yapma değil, hizmet kapma yarışı var” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır