passo
ADAYLAR SAHNEYE ÇIKIYOR

ADAYLAR SAHNEYE ÇIKIYOR

Baskın seçimin 24 Haziran 2018 tarihinde olacağı açıklanmasının ardından üzerlerindeki şoku atan milletvekili adayları tek tek ortaya çıkmaya başladı. Büyük kısmı ise Ankara yollarına taşındı. Çünkü CHP’de dâhil olmak üzere milletvekili listelerini genel merkez ve doğal olarak da genel başkanlar belirleyecek. AFYON ADAYLARI Şu ana kadar adaylıkları netleşen isimlere baktığımızda: AK Parti’den İbrahim Yurdunuseven (İl […]

Baskın seçimin 24 Haziran 2018 tarihinde olacağı açıklanmasının ardından üzerlerindeki şoku atan milletvekili adayları tek tek ortaya çıkmaya başladı. Büyük kısmı ise Ankara yollarına taşındı. Çünkü CHP’de dâhil olmak üzere milletvekili listelerini genel merkez ve doğal olarak da genel başkanlar belirleyecek.

AFYON ADAYLARI

Şu ana kadar adaylıkları netleşen isimlere baktığımızda:

AK Parti’den İbrahim Yurdunuseven (İl Başkanı), Hatice Dudu Özkal (Milletvekili), Semih Köken (Antalyada Gazeteci), Ali Özkaya (Milletvekili-Dinar), Zekeriya Arslan (Sandıklı) Suat Sayın (İşadamı),Ahmet Koca(Bolvadin),Canser Kuzu (Gazeteci-Cuma namazı sonrası basın toplantısı ile adaylığını açıklıyor) Cengiz Sağlam (Emirdağ)

Bu arada Ak Parti de Mehmet Zeybek(Eski İl Başkanı) kararsızlık devam ediyor.

CHP Adayları Burcu Köksal (Milletvekili),M.Kemal Demirkırkan(İl Başkanı),Ramazan Akgöz(Eski İl Başkanı),İsmahan Nergiz (Sultandağı), Hatice Gökoğlu( Dinar), Hakan Uyan (Dinar), Fahrettin Bilgiş(Sandıklı),Murat Demir(CHP Sandıklı İlçe Başkanı)

İYİ Parti : Saffet Acar(Dinar), Mevlüt Özçınar(Sandıklı)

Bu arada İYİ Parti’de Genel Merkez ile görüşmeleri devam eden isimler: Erdal Gümüş(İl Başkanı),Okşan Ulusoy Efe (Merkez İlçe Başkanı) ve Alper Yağcı birisi veya ikisine aday izni çıkabilir.

MHP Aday adaylarına gelince : Mehmet Parsak(Milletvekili) Prof.Dr. Turhan Civelek(AKÜ Öğretim Üyesi), Muharrem Günay(Gazeteci)

Bu arada MHP’de muamma devam ediyor: İl Başkanı Mehmet Karagöz Genel Merkezden adaylık izni almaya çalışıyor. Çünkü adaylığı çok istiyor.

Öte yandan İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönder(Emirdağ)ve Bolvadinli Mehmet Taytak’ın da İstanbul 2. Bölgeden aday olacağı gelen bilgiler arasında.

Önce dün açıklanan YSK takvimini paylaşalım.

SEÇİM TAKVİMİ

Cumhurbaşkanı adayları 4 Mayıs 2018 – 9 Mayıs 2018 tarihleri arasında başvuru olup kesinleşecek.

Malum Şu ana kadar Erdoğan ve Akşener cumhurbaşkanı adayı, HDP Selahattin Demirtaş’ı aday gösterebilir. Saadet Partisi ve CHP de belirsizlik sürüyor.

Saadet Partisi Abdullah Gül hamlesinden bir sonuç alamayacağa benziyor. Böyle durumda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu aday olabilir.

CHP’de ise arayışlar devam ediyor. Bakalım İlhan Kesici,Yılmaz Büyükerşen veya Muharrem İnce isimlerinden aday olarak kim açıklanacak.
İttifak yapacak partiler ise en geç 6 Mayıs 2018 günü mesai saati bitimine kadar YSK ‘ya başvurmak zorunda…

Burada AKP-MHP ittifakı daha önce açıklanmıştı. HDP tek başına seçime giriyor. İYİ Parti ise Saadet ve Demokrat Parti ile ittifak haline girebilir.

CHP nin ittifak dışında olacağını düşünüyorum.
Milletvekili aday listelerinin teslimi için son tarih 21 Mayıs…

Mayıs sonunda ise milletvekili listeleri kesinlik kazanır.
Yurt dışı oy verme işlemi 7-19 Haziran tarihleri arasında olacak.

Bakalım zaman neyi gösterecek.

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır