passo
“Adaylar şehrin sorunlarını bilmeli”

“Adaylar şehrin sorunlarını bilmeli”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlerle ilgili son gelişmeler ve şehrimizin sorunları konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Yerel seçimler yaklaşırken belli olan adayların ve aday olacak isimlerin şehrin sorunlarına vakıf olmalarının çok önemli olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “Ak Parti’nin merkez […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlerle ilgili son gelişmeler ve şehrimizin sorunları konuşuldu.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Yerel seçimler yaklaşırken belli olan adayların ve aday olacak isimlerin şehrin sorunlarına vakıf olmalarının çok önemli olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “Ak Parti’nin merkez belediye başkan adayı Mehmet Zeybek oldu. Hangi partiden aday olacağı konuşulan Mahmut Koçak ise İyi Parti’den merkez belediye başkan aday adayı oldu. Şehrimizin iki dönemdir Belediye Başkanı olarak görev yapan Burhanettin Çoban’a emekleri dolayısıyla teşekkür ederiz. MHP’nin şu an merkez için Fatih Çetinkaya ve Kemalettin Yılmaz olmak üzere iki aday adayı var. MHP’nin adayı da merakla bekleniyor. Adaylar belli olurken bu isimlerin şehrin sorunlarını bilmeleri ve çözüm önerileri sunmaları oldukça önemli diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“MHP kendi adaylarını çıkaracak”
MHP İl Başkanı’nın ittifakla ilgili açıklamasının geçtiğimiz hafta yanlış anlaşıldığını belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Zaten ertesi gün açıklamasının yanlış anlaşıldığı İl Başkanı tarafından belirtildi. İl merkezinde de ilçelerde de bence ittifak olmayacak. MHP hem il merkezinde hem de ilçelerde kendi adaylarını çıkaracak diye düşünüyorum. Ama ittifak edilen partinin tabanının çok zayıf olduğu yerlerde vatandaş güçlü olan ittifak partisinin adayına kayabilir. Mesela Dinar ve Sultandağı’nda Ak Parti adayına destek verebilir diyorlar ama MHP buralarda da kendi adaylarını çıkaracaktır. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak da açıklamasında benzer şeyler söyledi ve adaylarının çalışmalarını istedi. Bu seçim genel anlamda söylersek ittifaklar arasındaki bir seçim olacak” diye konuştu.
“Köylere ciddi hizmetler gidiyor”
Belediye Başkan adayları kadar Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi adaylarının da önemli olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Geçmişte İl Genel Meclisi bu kadar önemli değildi. Günümüzde yapılan yasal düzenlemeler ile önemli bir noktaya geldi. İGM’nin yeni bütçesi de oldukça ciddi bir rakam. Sanırım geçtiğimiz hafta yeni bütçe onaylandı. Şu an İl Genel Meclisi güzel yatırımlara imza atıyor. Köylere ciddi hizmetler gidiyor. Ben geçmişte öğretmenlik yaptığım yıllarda köylerde sıkıntılar oldukça büyüktü. Bugün yapılan hizmetler köylerimizi iyi bir noktaya taşıdı. Bunun için İGM’nin çalışmaları önemli. Eskiden koalisyon denilen partilerin birlikteliği bugün ittifak diye adlandırılıyor. Geçen seçimde de ittifak yapılmıştı. Yerel seçimlerde de aynı yol izlenecek” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır