passo
Adaylara KPSS öncesi son tavsiyeler

Adaylara KPSS öncesi son tavsiyeler

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyon Ege Kariyer Kurucu Müdürü Kaan Doğukan Koparan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Koparan KPSS ile ilgili bilgiler verdi. 20 Kasım Pazar günü lise mezunlarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) düzenleneceğini kaydeden Afyon Ege Kariyer Kurucu Müdürü Kaan Doğukan Koparan, “Geçen yıl […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyon Ege Kariyer Kurucu Müdürü Kaan Doğukan Koparan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Koparan KPSS ile ilgili bilgiler verdi.
20 Kasım Pazar günü lise mezunlarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) düzenleneceğini kaydeden Afyon Ege Kariyer Kurucu Müdürü Kaan Doğukan Koparan, “Geçen yıl Ekim ayında başlayan lise mezun gruplarına yönelik KPSS kurslarımız bu yılın Haziran ayında sona erdi. Bu süreçte konularımızı tamamladık. Yaz sürecinde ise hızlandırma kurslarımızda tüm konularımızı tekrarladık. KPSS’nin lise mezunlarına yönelik olarak yapılacak sınavı daha önce Ekim ayında yapılacağı duyurulmuştu. Sonra 1 ay ertelenerek 20 Kasım Pazar gününe alındı. Geçen ay ön lisans mezunlarına yönelik sınav yapıldı ve sonuçları açıklandı. Bu Pazar günü de lise mezunları için yapılacak. Sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar dilerim. Umarım ki herkes gönlünden geçen puanları alabilir” şeklinde konuştu.
“En iyi bildikleri sorulardan başlasınlar”
Afyon Ege Kariyer olarak geçtiğimiz hafta sonu sınava girecek olan öğrencilere son bir tekrar yaptıklarını belirten Kurucu Müdürü Kaan Doğukan Koparan, “Hemen her sınavda öğrencilerden bazıları çok çalıştım, ama başaramadım diye şikâyet ederler. Bunun nedeni aşırı panik olmalarından kaynaklanıyor. Bu Pazar yapılacak KPSS’de aşırı heyecandan uzak durmalarını tavsiye ediyorum. En iyi bildikleri sorulardan başlasınlar. Kolaydan zora doğru hareket etmeleri yararlarına olacaktır. Erken yatıp, erken kalkmaları önemli. Bu son hafta uyku düzenlemelerini yapabilirler. Bir de bir soruya takılıp kalmamak lazım. Çözemediklerinde diğer sorulara geçmelerini öneririm” diye değerlendirmede bulundu.
Afyon Ege Kariyer Kurucu Müdürü Kaan Doğukan Koparan kurumlarında KPSS’nin yanı sıra ALES, DGS, Hâkimlik ve Öğretmenlik kurslarının da bulunduğunu kaydetti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Koparan Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi. Akar ise Koparan’ın çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır