passo
AFAD 7/24 görevde

AFAD 7/24 görevde

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına AFAD Afyonkarahisar İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. Buldan programda kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. AFAD’ın vizyonunu açıklayan AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “Kurumumuzun vizyonu afet ve acil durumlarla ilgili çalışmalarda sürdürülebilir kalkınmayı esas alan risk odaklı, etkin, etkili ve güvenilir hizmet sunan uluslar arası düzeyde model alınabilecek yönlendirici […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına AFAD Afyonkarahisar İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. Buldan programda kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
AFAD’ın vizyonunu açıklayan AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “Kurumumuzun vizyonu afet ve acil durumlarla ilgili çalışmalarda sürdürülebilir kalkınmayı esas alan risk odaklı, etkin, etkili ve güvenilir hizmet sunan uluslar arası düzeyde model alınabilecek yönlendirici ve koordinatör bir kurum olmaktır. Misyonumuz ise afetlerin gerçekleşmesinin kaçınılmaz olduğu gerçeğinden hareketle afet zararlarını ve etkilerini azaltmayı, önlemlerini almayı amaçlamaktır. Dolayısıyla afetlere dirençli bir toplum oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.
“İlimizin yeni deprem haritası oluşturuldu”
İlimizin yeni deprem haritasının oluşturulduğunu belirten Buldan, “Yeni deprem haritasında deprem oluşturma potansiyeli açısından ilimizde yer alan 7 diri pay zonu mevcuttur. Bu faylar sismik kaynak olup deprem üretebilecek niteliktedir. Dolayısıyla bu faylara yaklaştıkça deprem riski artacaktır. İlimizin güney kısmı önceki haritada birinci derece deprem bölgesindeydi. Haritada renkler ivme değerine karşılık gelmektedir. Rengin açık sarıdan koyu kırmızıya doğru geçişi tehlikenin yüksek olduğunu ve deprem artışını ifade etmektedir. Bu ivme değerine göre ilimizin güney kısmındaki bölgelerin deprem tehlikesi yüksek diğer yerler ise orta ve düşüktür” şeklinde değerlendirmede bulundu.
AFAD’ın vakalara karşı 7/24 görevde olduğunu belirten Buldan vatandaşların da afetlere karşı bilinçlenmesi için eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır