passo
AFAD Saati’nde İRAP konuşuldu

AFAD Saati’nde İRAP konuşuldu

Gün FM ve AFAD işbirliğinde gerçekleştirilen AFAD Saati programı dinleyicileriyle buluştu. Programa AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı. AFAD Saati programında İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) kapsamında yapılan çalışmalar konuşuldu. İl Afet Risk Azaltma Planı’nın ilimizdeki afet risklerinin azaltılması için amaç, hedef ve eylemlerin yer aldığı bir plan olduğunu kaydeden Buldan, “Afet […]

Gün FM ve AFAD işbirliğinde gerçekleştirilen AFAD Saati programı dinleyicileriyle buluştu. Programa AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk olarak katıldı.
AFAD Saati programında İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) kapsamında yapılan çalışmalar konuşuldu.
İl Afet Risk Azaltma Planı’nın ilimizdeki afet risklerinin azaltılması için amaç, hedef ve eylemlerin yer aldığı bir plan olduğunu kaydeden Buldan, “Afet risklerini azaltacak her bir eylem sorumlu paydaşlar planda belirlenmektedir. Plan ilimizdeki paydaşlarla birlikte tüm şehrimiz için hazırlanmaktadır” şeklinde konuştu.
Neden İRAP?
Programda neden İRAP sorusunu yanıtlayan Buldan, “Şehrimizde güvenle yaşamak, ilimizde afetlerden dolayı oluşabilecek can ve mal kayıplarını azaltmak, önlemek, afet risk azaltma bilincini oluşturmak, paydaşlar arasındaki işbirliğini artırmak, afet sırasında müdahale ve afet sonrasında iyileştirme için yapılan harcamaları azaltmak, kaynakların etkili kullanımını sağlamak için ilimizde İRAP hazırlanmaktadır. Risk azaltmak için atılan her bir adım kazançtır” diye değerlendirmede bulundu.
“İRAP’ın paydaşları sayısız kurum-kuruluş ve vatandaşlardır”
“İRAP’ın paydaşları sayısız kurum-kuruluş ve vatandaşlardır” diyen Buldan, “Valilik İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar planın paydaşları arasındadır” diye konuştu.
Programda İzmir depremi izlenimlerini de aktaran Buldan herkesi AFAD Gönüllüsü olmaya davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır