passo
AFAD’dan Gün FM’e Plaket

AFAD’dan Gün FM’e Plaket

Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Buldan programda 2021 yılının İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini ve bu kapsamda ilimizde etkinlikler yapılacağını açıkladı. “İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığımızca 2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak belirlenmiş ve tüm illerimizde Afet Eğitim Seferberliği başlatılmıştır” diyen AFAD İl […]

Gün FM’de yayınlanan AFAD Saati programına AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Buldan programda 2021 yılının İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edildiğini ve bu kapsamda ilimizde etkinlikler yapılacağını açıkladı.
“İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığımızca 2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı olarak belirlenmiş ve tüm illerimizde Afet Eğitim Seferberliği başlatılmıştır” diyen AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “Türkiye Afet Eğitim Yılı çerçevesinde, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirliği içerisinde, illerde Valiler, ilçelerde Kaymakamlar koordinesinde, mahalli şartlar ve içinde bulunan Covid-19 pandemi süreci de gözetilerek AFAD Başkanlığınca yürütülecek eğitimlerin yanı sıra, uzaktan eğitim imkanlarından da daha fazla istifade edilerek afet farkındalığının artırılması ve yaygınlaştırılması amacıyla eğitimlerimiz bir yıl boyunca sürecektir” şeklinde konuştu.
AFAD’dan Gün FM’e plaket
İlimizde geçen yıl 79 olan AFAD Gönüllüsünün bu yıl 1570’e çıktığını kaydeden Buldan vatandaşlara e-devlet aracılığıyla AFAD Gönüllüsü olmaları çağrısında bulundu.
AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan yayın sonrası Gün FM’in afet konularında toplumun bilinçlendirme çalışmalarına katkılarından dolayı Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a plaket takdim etti. Akar ise Buldan’a teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır