passo
AFDİDER 15 yaşında

AFDİDER 15 yaşında

Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER) Başkanı Ahmet Akdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Sema Akdağ, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Acar ve Disiplin Kurulu Üyesi Hakan Erdoğan Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldılar. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan AFDİDER yetkilileri derneğin 15.yılını kutladıklarını kaydederek kuruluştan bu yana çalışmalara destek […]

Afyonkarahisar Diyaliz Hastalarını Koruma ve Yaşatma Derneği (AFDİDER) Başkanı Ahmet Akdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Sema Akdağ, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Acar ve Disiplin Kurulu Üyesi Hakan Erdoğan Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldılar. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan AFDİDER yetkilileri derneğin 15.yılını kutladıklarını kaydederek kuruluştan bu yana çalışmalara destek olan herkese teşekkür ettiler.

“Diyalize bağlı yaşam oldukça zor”

Derneğin 15 yıldır faaliyette olduğunu belirten AFDİDER Başkanı Ahmet Akdağ, “16 Temmuz Pazar günü 15.yılımız anısına Fuar Alanında bir piknik düzenledik. Bu piknikte tüm üyelerimizle buluşacağız. Dernek olarak bugüne kadar organ bağışı konusunda farkındalık oluşturabilmek adına birçok eğitim çalışması gerçekleştirdik. Çünkü diyalize bağlı yaşam oldukça zor. Buradan çağrımı yineliyor ve herkesi organ bağışında bulunmaya çağırıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana faaliyetlerimize katkı sunan herkese teşekkür ederim. Aramızda olmayanları ise rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Programda konuşan AFDİDER Yönetim Kurulu Üyesi Sema Akdağ, organ bağışının candan cana giden en büyük sadaka olduğunu belirterek organ bekleyen birçok hastanın bulunduğunu kaydetti.

“Herkesi organ bağışında bulunmaya çağırıyorum”

AFDİDER Gençlik Kolları Başkanı Fatih Acar ise böbrek nakli olarak sağlığına kavuştuğunu ve diyalizde yaşamanın oldukça zor olduğunu belirtti.

Görme engelli olan AFDİDER Disiplin Kurulu Üyesi Hakan Erdoğan ise böbrek nakli olduğunu söyleyerek diyalizde yaşamanın görme engelli olmaktan bile daha zor olduğunu belirtti ve herkesi organ bağışında bulunmaya çağırdı.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen AFDİDER yetkilileri Akar’a yayın dolayısıyla teşekkür ettiler. Akar ise AFDİDER’in başarılı çalışmalarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır