passo
“Afetlere karşı daima hazırlıklı olmalıyız”

“Afetlere karşı daima hazırlıklı olmalıyız”

AFAD-Gün FM işbirliğinde hazırlanan AFAD Saati programına AFAD Afyonkarahisar İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu. Buldan, AFAD Saati programının AFAD Gönüllüsü sayısının artmasına katkı sunduğunu söyleyerek, “Gönüllü sayımız 1900’e çıktı. Gönüllü olmak için e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz. Nerede hayat orada AFAD diyoruz. AFAD hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında” şeklinde konuştu. AFAD Gönüllüsü kimdir? AFAD Gönüllüsü kimdir […]

AFAD-Gün FM işbirliğinde hazırlanan AFAD Saati programına AFAD Afyonkarahisar İl Müdürü Mehmet Buldan konuk oldu.
Buldan, AFAD Saati programının AFAD Gönüllüsü sayısının artmasına katkı sunduğunu söyleyerek, “Gönüllü sayımız 1900’e çıktı. Gönüllü olmak için e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz. Nerede hayat orada AFAD diyoruz. AFAD hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında” şeklinde konuştu.
AFAD Gönüllüsü kimdir?
AFAD Gönüllüsü kimdir sorusunu yanıtlayan Buldan, “Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir” şeklinde konuştu.
“Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır”
AFAD Gönüllüsü olmaya istekli ve e-devlet şifresi olan herkesin gönüllü olabileceğini belirten Buldan, “AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Gönüllülük başvuruları e-devlet üzerinden alınmaktadır. AFAD Gönüllülerinin gücünü harekete geçirerek, afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek ve toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek için gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz. İnsan hayatında fark yaratmak için becerilerini kullanmaya daima hazır, yakınlarda eğitimli ve organize AFAD Gönüllüleri oluşturmak amacıyla gönüllülere ihtiyaç duyuyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
“Afetler konusunda bilgi sahibi olmalıyız”
Ülkemizde birçok ilin bir veya daha fazla doğal tehlikenin tehdidi altında olduğunu belirten AFAD Afyonkarahisar İl Müdürü Mehmet Buldan, “Afetler konusunda bilgi sahibi olarak, afetlere karşı önlem alarak, afetlere karşı bireysel hazırlıklarımızı tamamlayarak, afet bilinci kültürünü hayatımızın tüm alanlarına taşıyarak afete hazır Türkiye olabiliriz” diye değerlendirmede bulundu.
Buldan yayının son bölümünde Gün FM’in 27. kuruluş yıldönümünü kutlayarak başarılı yayınlarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır