passo
“AFJET, Afyon’un ulusal markası”

“AFJET, Afyon’un ulusal markası”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda ilimizin önemli kurumlarından AFJET değerlendirildi. Programda görevinden ayrılan Genel Müdür Yusuf Ulutürk’ün AFJET’e önemli katkılar sunduğu belirterek yeni dönemde de konunun uzmanı bir ismin AFJET’in başına getirilmesi gerektiği kaydedildi.   “Yeni genel müdürün liyakate uyularak atanması kamuoyunun beklentisi”   AFJET’in ilimizin önemli kurumlarından biri olduğunu söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “AFJET […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda ilimizin önemli kurumlarından AFJET değerlendirildi. Programda görevinden ayrılan Genel Müdür Yusuf Ulutürk’ün AFJET’e önemli katkılar sunduğu belirterek yeni dönemde de konunun uzmanı bir ismin AFJET’in başına getirilmesi gerektiği kaydedildi.

 

“Yeni genel müdürün liyakate uyularak atanması kamuoyunun beklentisi”

 

AFJET’in ilimizin önemli kurumlarından biri olduğunu söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “AFJET oldukça yüksek bütçeli bir kurum. Uzun yıllardır AFJET’in başında olan Genel Müdür Yusuf Ulutürk görevinden ayrıldı ve şu an yerine vekaleten bakan bir isim var. Bu kurum Afyonspor’a verdiği katkıdan şehrin ısınmasına kadar birçok konuda gündemde. AFJET’in başına getirilecek olan yeni genel müdürün liyakate uyularak atanması kamuoyunun beklentisi. İşinin uzmanı bir isim getirilirse geçtiğimiz kış yaşanan ısınma problemi de tekrar etmeyecektir” diye konuştu.

 

“Afyonspor’un başarısı AFJET kullanan abonelerin katkıları sayesindedir”

 

AFJET’in ilk kurulduğu zamanları hatırladığını ve bir basın mensubu olarak kurumu yakından takip ettiğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Yusuf Ulutürk göreve geldikten sonra abone sayısı arttırıldı. Keşke ilimizin tamamı jeotermal enerjiyle ısınabilse. Gönlüm bunu arzu ediyor. AFJET sonraki süreçte Afyonspor’a sponsor oldu. Bu harcamalar AFJET’e yapılan ödemelerden yapılıyor. Dolayısıyla Afyonspor’a katkı sunan Afyon halkıdır. Afyonspor’un başarısı AFJET kullanan abonelerin katkıları sayesinde olmuştur. Bunun da altının çizilmesi lazımdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

“AFJET bana göre inanılmaz milliyetçi bir proje”

 

“AFJET Afyonkarahisar’a büyük katkılar sunan ulusal bir markadır” diyen gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bu markanın mimarlarından biri de eski Genel Müdür Yusuf Ulutürk’tür. AFJET eski bakanlardan İsmet Attila’nın döneminde projelendirilmiş önemli bir oluşum. Bu şirketin birçok ortağı bulunuyor. AFJET bana göre inanılmaz milliyetçi bir proje. Jeotermal enerjiyle şehrimizin ısıtılması sağlanıyor. Aracı olanlardan Allah razı olsun. Oldukça ekonomik fiyatlarla insanlarımız ısınıyor. Yusuf Bey iyi bir akademisyen olarak başarılı işlere imza attı. Şirket kar etti ve şehrimizin takımına sponsor oldu. Böylece şirketin ismi ülke genelinde bilinir oldu. AFJET Afyonspor ne olursa olsun ayakta tutulmalıdır” diye konuştu.

 

“AFJET’i tartışmalardan uzak tutmak gerekir”

 

AFJET’in kuruluşundan bu yana geçen süreci özetleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “AFJET uzun yıllardır faaliyette. Tecrübeli bir şirket olan AFJET bugünlerde kimin yöneteceği tartışmaları ile gündemde. AFJET’in bu tartışmalarla gündeme gelmemesi ve bölgeye ağabeylik yapar bir pozisyonda olması gerekirdi. Çünkü AFJET’i rol model alarak uygulayan veya uygulamayı isteyen çok fazla yer var. Yönetim Kurulu bu şirketi tartışmalardan uzak tutarak teknolojinin gereklerini yerine getirmeli ve sürekli geliştirmelidir. AFJET’in bu şehre katkıları çok fazla. Genel Müdürlüğe benim adamım, senin adamın gelsin tartışmalarından uzak tutulmalıdır” dedi.

Programda ayrıca gazetecilik ve ekonomideki son durum da konuşuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır