passo
AFJET, Pazar günü ısı vermeye başlıyor

AFJET, Pazar günü ısı vermeye başlıyor

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Ulutürk, hazırlıkların devam ettiğini belirterek, kaloriferlerin bu Pazar yanacağını söyledi. “Şehir içinde yaklaşık 120 km’lik dolaşan bir hattımız var” AFJET’in sisteminin çok büyük bir sistem olduğunu kaydeden Genel Müdür Yusuf Ulutürk, […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Ulutürk, hazırlıkların devam ettiğini belirterek, kaloriferlerin bu Pazar yanacağını söyledi.

“Şehir içinde yaklaşık 120 km’lik dolaşan bir hattımız var”

AFJET’in sisteminin çok büyük bir sistem olduğunu kaydeden Genel Müdür Yusuf Ulutürk, “16 km Gecek’ten merkeze hattımız geliyor, 16 km de dönüyor. Yaklaşık 32 km’lik bir hattımız var. Şehir içinde ise yaklaşık 120 km’lik dolaşan bir hattımız var. Sistemin dolması yaklaşık bir hafta sürüyor. 8 gün süresince su dolaşıyor. Bu hafta başında Pazartesi’den itibaren hattımızı doldurmaya başladık. Bu Pazar günü net olarak ısıtma başlamış olacak. Buradan müjde vermiş olalım. Pazar günü AFJET kullanan abonelerimiz AFJET konforunu yaşamaya başlayacaklar. Bu kış döneminin problemsiz, kazasız belasız ısınmanın sağlanabildiği bir dönem olmasını diliyorum. Şu anda sistemimiz çalışıyor. Herhangi bir problem yaşanmaması için sistemi yavaş yavaş yükseltiyoruz. Pazar günü de konutlarımız ısınmaya başlayacak” şeklinde bilgi verdi.

“Şirket olarak hem spora hem de eğitime destek veriyoruz”

AFJET’in sosyal sorumluluk projelerine de katkı yaptığını belirten Ulutürk, “Afyonspor’a destek veriyoruz. Şirket olarak hem spora hem de eğitime destek veriyoruz. Sayın Valimizin başlattığı yoksul öğrencilere yurt yapımı ve okutulması gibi konularda da çalışmalar yapıyoruz. Bu tarz projeler desteklendikçe şehrimiz daha iyi yerlerde olacaktır. Afyonspor hepimizin takımı. Bu takıma hepimiz sahip çıkmalıyız” şeklinde konuştu.

“Yerleşim yerleri açısından halkımızın telaşlanacakları bir durum yok”

Bolvadin ilçemizde toprakta oluşan yarıklarla ilgili de değerlendirmede bulunan Ulutürk, “Ben aynı zamanda ilimizin Jeoloji Mühendisleri Odası başkanıyım. Bu yarıklar basında yer almadan önce üniversitemizden Jeoloji Mühendisi arkadaşlarımız ve diğer yetkililer Bolvadin’de bir ön inceleme yapmışlardı. Dün de bu konuyla ilgili bir araştırma yaptık. Yerleşim yerleri açısından halkımızın telaşlanacakları bir durum yok. Bunu söyleyebilirim. Maalesef ülkemizde son zamanlarda yoğun bir kuraklık yaşanıyor. Buradaki çatlaklar bizim incelemelerimize göre kuraklıktan kaynaklanıyor. 3–4 ay önce aynı durum Hatay’da da meydana gelmişti” dedi.

Program sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Ulutürk, Akar’a yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise kamuoyunu bilgilendirme adına bu tarz yayınların öneminin altını çizdi.

Yayına dinleyicilerde yoğun olarak sorularıyla katıldılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır