• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“AFJET’te bu yıl zam yok”
“AFJET’te bu yıl zam yok”
Gün FM’de konuşan AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, bu sene zam yapılmayacağını söyledi. AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Ulutürk, programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler...
13 Ocak 2014 14:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de konuşan AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, bu sene zam yapılmayacağını söyledi.

AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Ulutürk, programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

“İlimiz son yatırımlarla termal seracılıkta 800 dönümlük bir alana ulaştı”

Daha önce 4500 olan abone sayısını 15 bine çıkardıklarını kaydeden AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, “Şu anda 15 bin civarında konut jeotermal enerjiyle ısınıyor. Bu rakam, şehrin geneline baktığınızda yüzde 25’ine tekabül ediyor. Bunun yanında yaklaşık 10 bin yataklı termal otellerimizin tek noktadan ısıtılmasıyla ilgili örnek bir proje yaptık. Şu anda ilimiz jeotermal kaynaklı teknolojik sera merkezi olarak anılıyor. İlimiz son yatırımlarla termal seracılıkta 800 dönümlük bir alana ulaştı. Ayrıca şirketimizin elektrik üretimiyle ilgili bir çalışması var. Jeotermal enerji kullanarak hem çamaşır yıkama-kurutma, birde meyve kurutmayla ilgili çalışmalarımız var. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde ulusal basına da yansıdığı gibi yerel bir kaynağı kullanarak milli ekonomiye katkısı olan bir haline gelmiş durumundayız” şeklinde konuştu.

“Havza yönetimi son derece önemli”

Havza yönetiminin yenilenebilir enerji kaynakları açısından son derece önemli olduğunu belirten Ulutürk, “Şirket olarak tek noktadan havza yönetimini gerçekleştirebilmek için yönetim kurulumuzla birlikte çalışma yaptık. Şu anda şirketimizin işletmeye çalıştığı saha MTA’dan Özel İdaremiz tarafından bize bir protokolle devredildi. Bu sahayı bir plan çerçevesinde yönetiyoruz. Bunun yanında sahamızın yanında bulunan alanları da şirketimiz satın aldı. Bu alanlar hem teknolojik sera olarak hem de şehrimizin ekonomisine katkı sunacak diğer alanlarla ilgili çalışmalar yapmak üzere satın alındı. Bu konularla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Şirketimiz yenilenebilir enerji kullanıp bunun yüzde 95’ini yeraltına vererek örnek bir proje uyguluyor” dedi.

“ANS Kampusü jeotermalle ısıtılacak”

Üniversitelerin şehirle için çok önemli olduğunu söyleyen Ulutürk, “Sayın Rektörümüz tarafından ANS Kampusü’nün jeotermal enerjiyle ısıtılması konusunda bir öneri geldi. Biz bu öneriyi memnuniyetle karşıladık ve imkânımız ölçüsünde yardımcı olacağımızı söyledik. ANS Kampusü oldukça geniş bir alanı kapsıyor. Bu alan ilerleyen yıllarda daha da genişleyecek. Böylesi büyük bir alanı jeotermalle ısıtmak için büyük bir proje gerekiyor. Yılbaşından önce konuyla ilgili bir toplantı yaptık. Yeni aldığımız Fethibey’deki kuyularımızdan beslenerek buranın ısıtılmasını sağlayacağız. Bu Türkiye’de örnek bir projedir. Bir üniversite kampusünün jeotermalle ısıtılarak milli ekonomiye katkı sağlaması çok önemli. İnşallah bu proje kısa zamanda bitirilerek örnek bir proje olacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Bir dinleyicinin bu sene zam yapılıp yapılmayacağını sorması üzerine AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk, bu sene zam yapılmayacağını söyledi.

Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Ulutürk, Gün FM’e bilgilendirici yayınlarından dolayı tebriklerini iletti. Akar ise konuğuna teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa