passo
“AFSÜ Eczacılık başarılı bir seyir içinde”

“AFSÜ Eczacılık başarılı bir seyir içinde”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına AFSÜ Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğrt. Üyesi Ekrem Murat Gönülalan ve Dr. Öğrt. Üyesi Nurnehir Baltacı Bozkurt konuk oldular. Gönülalan ve Bozkurt programda Eczacılık Fakültesi’nin yeni olmasına rağmen donanımlı laboratuarları ve güçlü akademik kadrosuyla başarılı bir seyir içinde olduğunu belirttiler. Programda 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü ile ilgili konuşan […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına AFSÜ Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyeleri Dr. Öğrt. Üyesi Ekrem Murat Gönülalan ve Dr. Öğrt. Üyesi Nurnehir Baltacı Bozkurt konuk oldular. Gönülalan ve Bozkurt programda Eczacılık Fakültesi’nin yeni olmasına rağmen donanımlı laboratuarları ve güçlü akademik kadrosuyla başarılı bir seyir içinde olduğunu belirttiler.
Programda 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü ile ilgili konuşan AFSÜ Eczacılık Fakültesi’nden Dr. Öğrt. Üyesi Ekrem Murat Gönülalan, “25 Eylül, eczacılar için önemli bir tarih. 12 yıl önce, 2009 yılında, Türk Eczacıları Birliği Dünya Eczacılık Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştı. O gün, orada Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada “Dünya Eczacılar Günü” olarak kutlanması önerisi kabul edilmişti. O günden bu yana 25 Eylül, tüm dünyadaki tüm meslektaşlarımız için Dünya Eczacılar Günü olarak kutlanmaktadır. Tüm eczacıların günlerini kutluyorum” diye konuştu.
“Başarılı bir seyir içindeyiz”
AFSÜ Eczacılık Fakültesi’nden Dr. Öğrt. Üyesi Nurnehir Baltacı Bozkurt ise Eczacılık Fakültesi’nin yeni olmasına rağmen donanımlı laboratuarları ve güçlü akademik kadrosuyla başarılı bir seyir içinde olduğunu belirterek, “Hem üniversite hem de fakülte yönetim kadromuz özverili, yapıcı, farkındalık yaratmayı ilke edinmiş, kurumunu çağdaş ve dünyadaki eczacılık eğitiminin gerektirdiği görev ve sorumlulukların bilincinde hareket etme sorumluluğundadır” diye değerlendirmede bulundu.
“Hepimiz kurallara uyalım”
Programda vatandaşlara pandemi karşısında dikkatli olmaları uyarısında bulunan Bozkurt, “Maske, sosyal mesafe ve kişisel hijyenimize dikkat edelim. Bunları ihmal etmeyelim. Hepimiz kurallara uyalım. Bu konular ihmal edilmemeli” diye konuştu.
Yayın AFSÜ Eczacılık Fakültesi’nden Dr. Öğrt. Üyesi Ekrem Murat Gönülalan’ın öğrencileri için seslendirdiği Eylülde Gel isimli şarkı ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır