• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
AFSÜ sürekli gelişiyor
AFSÜ sürekli gelişiyor
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş Gün FM’in konuğu oldu.Okumuş AFSÜ’nün yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen 2019 yılını oldukça yoğun ve dolu dolu geçirdiklerini kaydetti....
8 Ocak 2020 13:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş Gün FM’in konuğu oldu.Okumuş AFSÜ’nün yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen 2019 yılını oldukça yoğun ve dolu dolu geçirdiklerini kaydetti.
“Biz sağlık alanında tematik bir üniversiteyiz”
İdari yapılanma, akademik kadronun güçlendirilmesi ile cihaz, ekipman ve fiziksel şartların iyileştirilmesi çalışmalarına kuruluştan itibaren öncelik verdiklerini kaydeden Okumuş, “Göreve geldiğim zamandan itibaren akademik personelimizi güçlendirmek için çalıştık. Biz sağlık alanında tematik bir üniversiteyiz. Türkiye’nin her yerini tarayarak bir kısmı eskiden tanıdıklarımız olmak üzere üniversitemizdeki akademik kadroyu genişlettik. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ile Meslek Yüksek Okullarımız olmak üzere yüzün üzerinde yeni hocamızı ilimize ve üniversitemize kazandırdık. Profesör ve Doçent Hocalarımızın sayılarını arttırdık ve ilimizde olmayan bölümlerden hocalarımızı da üniversitemizde göreve başlattık. Sonuç olarak 4 Fakülte, 3 Meslek Yüksekokulu, 1 enstitü ve 1 iktisadi işletme ve 3 merkezde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
“Üniversitemizin şu anda toplamda 6 bin 200 öğrencisi var”
Eczacılık Fakültesi’nin ilk kez öğrenci aldığını belirten Okumuş, “Bunun yanında Şuhut ve Bolvadin’de meslek yüksekokullarımız hizmete girdi. Üniversitemizin şu anda toplamda 6 bin 200 öğrencisi var. Başladığımızda öğrenci sayımız 5 bin civarındaydı. Akademisyen sayımız 425 ve 1250 civarında da akademik personelle hizmete devam ediyoruz. Ayrıca 40 idari personel ve 150 yardımcı sağlık personelini üniversitemize kazandırdık” diye konuştu.
“Hastalarımız bina dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar”
Hastanenin ve üniversitenin fiziki şartlarını iyileştirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten Okumuş, “Kampusümüzü iki bölüme ayırdık. Sağ tarafı sağlıkla ilgili hastaların müracaat ettikleri blok olarak, sol tarafı ise eğitim ve idari işlerin yapıldığı blok olarak kullanmaya başladık. Mavi Hastane olarak bilinen A Blok şu anda idari bina olarak kullanıyor. Burada bulunan poliklinikleri diğer bloklara taşıdık. Hastanemize yıllar içerisinde ihtiyaç arttıkça yeni bloklar eklenmesi geçmişte bazı problemlerin yaşanmasına neden oluyordu. Bazı hastalıklarla ilgili bloklar arası geçişler yaşanıyordu. Artık bunun da önüne geçmiş olduk. Hastalarımız bina dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin eğitimleri için yeni derslik ve laboratuarlar yapıldığı bilgisini de aktaran Rektör Okumuş, öğrencilerin tam donanımlı derslik ve laboratuarlarda eğitim gördüklerini kaydetti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa