Reklam

Reklam

passo
AFSÜ sürekli gelişiyor

AFSÜ sürekli gelişiyor

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş Gün FM’in konuğu oldu.Okumuş AFSÜ’nün yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen 2019 yılını oldukça yoğun ve dolu dolu geçirdiklerini kaydetti. “Biz sağlık alanında tematik bir üniversiteyiz” İdari yapılanma, akademik kadronun güçlendirilmesi ile cihaz, ekipman ve fiziksel şartların iyileştirilmesi çalışmalarına kuruluştan itibaren öncelik verdiklerini kaydeden Okumuş, […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş Gün FM’in konuğu oldu.Okumuş AFSÜ’nün yeni kurulmuş bir üniversite olmasına rağmen 2019 yılını oldukça yoğun ve dolu dolu geçirdiklerini kaydetti.
“Biz sağlık alanında tematik bir üniversiteyiz”
İdari yapılanma, akademik kadronun güçlendirilmesi ile cihaz, ekipman ve fiziksel şartların iyileştirilmesi çalışmalarına kuruluştan itibaren öncelik verdiklerini kaydeden Okumuş, “Göreve geldiğim zamandan itibaren akademik personelimizi güçlendirmek için çalıştık. Biz sağlık alanında tematik bir üniversiteyiz. Türkiye’nin her yerini tarayarak bir kısmı eskiden tanıdıklarımız olmak üzere üniversitemizdeki akademik kadroyu genişlettik. Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri Fakültelerimiz ile Meslek Yüksek Okullarımız olmak üzere yüzün üzerinde yeni hocamızı ilimize ve üniversitemize kazandırdık. Profesör ve Doçent Hocalarımızın sayılarını arttırdık ve ilimizde olmayan bölümlerden hocalarımızı da üniversitemizde göreve başlattık. Sonuç olarak 4 Fakülte, 3 Meslek Yüksekokulu, 1 enstitü ve 1 iktisadi işletme ve 3 merkezde çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye değerlendirmede bulundu.
“Üniversitemizin şu anda toplamda 6 bin 200 öğrencisi var”
Eczacılık Fakültesi’nin ilk kez öğrenci aldığını belirten Okumuş, “Bunun yanında Şuhut ve Bolvadin’de meslek yüksekokullarımız hizmete girdi. Üniversitemizin şu anda toplamda 6 bin 200 öğrencisi var. Başladığımızda öğrenci sayımız 5 bin civarındaydı. Akademisyen sayımız 425 ve 1250 civarında da akademik personelle hizmete devam ediyoruz. Ayrıca 40 idari personel ve 150 yardımcı sağlık personelini üniversitemize kazandırdık” diye konuştu.
“Hastalarımız bina dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar”
Hastanenin ve üniversitenin fiziki şartlarını iyileştirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten Okumuş, “Kampusümüzü iki bölüme ayırdık. Sağ tarafı sağlıkla ilgili hastaların müracaat ettikleri blok olarak, sol tarafı ise eğitim ve idari işlerin yapıldığı blok olarak kullanmaya başladık. Mavi Hastane olarak bilinen A Blok şu anda idari bina olarak kullanıyor. Burada bulunan poliklinikleri diğer bloklara taşıdık. Hastanemize yıllar içerisinde ihtiyaç arttıkça yeni bloklar eklenmesi geçmişte bazı problemlerin yaşanmasına neden oluyordu. Bazı hastalıklarla ilgili bloklar arası geçişler yaşanıyordu. Artık bunun da önüne geçmiş olduk. Hastalarımız bina dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar” şeklinde konuştu.
Öğrencilerin eğitimleri için yeni derslik ve laboratuarlar yapıldığı bilgisini de aktaran Rektör Okumuş, öğrencilerin tam donanımlı derslik ve laboratuarlarda eğitim gördüklerini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır