passo
Afyon Boynu Bükük

Afyon Boynu Bükük

AFYON BOYNU BÜKÜK .Afyonkarahisar’da 25-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Büyük Taarruz Zafer Haftası 98. Yıl Dönümü Kutlama’ etkinlikleri Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında bu yıl sadece protokol düzeyinde katılımla yapılıyor.. Afyonkarahisar Valiliği’, “İlimizde 25-30 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan ‘Büyük Taarruz Zafer Haftası 98. Yıl Dönümü Kutlama Programı’ Covid-19 tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızın emirleri […]

AFYON BOYNU BÜKÜK

.Afyonkarahisar’da 25-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Büyük Taarruz Zafer Haftası 98. Yıl Dönümü Kutlama’ etkinlikleri Korona virüs (Covit-19) tedbirleri kapsamında bu yıl sadece protokol düzeyinde katılımla yapılıyor..
Afyonkarahisar Valiliği’, “İlimizde 25-30 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan ‘Büyük Taarruz Zafer Haftası 98. Yıl Dönümü Kutlama Programı’ Covid-19 tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda sadece protokol düzeyinde sınırlı katılımla yapılacak. Etkinlikler çelenk sunma ve şehitlik ziyaretleri şeklinde gerçekleştirilecektir” denildi..

Erdoğan ve Bahçeli
Afyon Zafer Haftası bu genelge ile ‘bayrak as, çelenk sun’ oldu.
Fakat Bitlis’in Ahlat ve Muş’un Malazgirt ilçelerinde Malazgirt Zaferinin 949.yıl kutlaması yapılıyor.3 gün sürecek kutlamalar Cumhurbaşkanı himayesinde ve Bilal Erdoğan’ın kurduğu Okçular Derneğinin organizasyonu olarak devam ediyor.
Merak ettim Ahlat ve Malazgirt programına baktım.
AK Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salı günü (25 Ağustos’ta) kente geleceğini ifade ederek, “Salı günü sadece Cumhurbaşkanımızı ağırlamayacağız. MHP Lideri Devlet Bahçeli, bazı bakanları ve genel müdürleri de burada ağırlayacağız. Velhasıl bütün Türkiye salı günü burada olacak’ diyerek iline sahip çıkıyor..

Ahlat’a külliye
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin inşası için Van Gölü kıyısında göl alanında dolgu yapıldı. Selçuklu mimarisinden esinlenildiği belirtilen külliyenin inşası, Güryapı’ya verildi.
Külliyesi, toplam 5 bloktan oluşuyor.
Tarihi Ahlat Sahil Kalesi’nin bitişiğindeki arazide bulunan yerleşke alanı 32 bin 566 metrekare olan külliyede, nizamiye, konuk evi, lojmanlar, güvenlik binası ve basın bekleme binası gibi üniteler yer alıyor. Toplam inşaat alanı 7 bin 930 metre olan külliyenin konuk evi binasının göl tarafında dalga kıran, kara tarafında ise hilal motifli peyzaj düzenlemesi yer alıyor.
Malazgirt Meydan Muharebesi için İlçede.hummalı çalışmalar yapıldı.Yeni bir idari bina ve idari binanın üst kısmında yer alan 8 tane misafir odası İbadethane olarak da bir cami ve iç dekorasyonu yapıldı. Aynı bina içerisinde duşa kabinler 30 kişinin aynı anda abdest alacağı abdesthane ve lavabo kuruldu.
Sosyal tesislerin içinde, basketbol sahası, tenis kortları, yürüme bandı, oturma alanları ve çocukların oynayabilecekleri ve eğlenebilecekleri, trombonlar, salıncaklar, kaydıraklar ile Peyzaj ve mesire alanları var.
Millet kıraathanesi var. Kıraathanenin önünde piknik yapabilecekleri doğa ile iç içe bir yeşil alan oluşturuldu. Bu alan içerisinde namazgâh yer alıyor. Binlerce ağaç dikildi ve böylelikle 160 bin metrekarede ağaçlandırma ve çimlendirme çalışması yapıldı. Bütün alan kör nokta bırakılmaksızın aydınlatıldı. Alanın tamamına yüz tanıma ve tarama sistemli güvenlik kameraları yerleştirildi. Güvenlik kamerası ortalama 25 kilometre uzaklıktaki bir aracın plakasını okuyabilecek özellikte bulunuyor. Ayrıca 14 milyon bütçeli bir film çekildi.
Özetle senelerdir üvey evlat muamelesi ören Afyon ve Kocatepe bu yıl tam boynu bükük kalDI. Ahlat ve Malazgirt’e yatırımlar yağdı.
Şunu da eklemek lazım Geçen yıl yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı törene bu yıl korona virüs nedeniyle 2071 kişi katılacağı belirtildi. Ayrıca okçuluk, yağlı güreş, cirit oyunları ve atletizm gibi etkinlikler ile konserlerin de bu yıl yapılmayacağı kaydedildi.
Aynı tedbirler alınarak Kocatepe de kutlanırdı.
Malazgirt te bizim Kocatepe de bizim şanlı destanımızdır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Ancak Afyon da yaşayan birisi olarak böylesi ötekileştirmeyi içime sindiremedim..
Çünkü adı üstünde Büyük Zafer…
Kurtuluş meşalesinin yandığı özgürlük ve bağımsızlığın ruhunun yaşandığı emperyalistlere diz çöktürüldüğü bir zafer…

Doğalgaz müjdesi
Cuma günü cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan Karadeniz de doğalgaz bulunduğu müjdesini verdi.
Önce bu ülke adına bir çivi çakandan Allah razı olsun.3 yıl sonra da olsa bu doğalgazın ülkemize akıtılması sayesinde rahat bir nefes alacağımız kesin.
320 milyar m3 doğalgazın bugünkü değeri 26 milyar dolar.
Biz aşağıda yazdığımız doğalgazı Rusya İran ve Azerbaycan dan alıyoruz bin m3 fiyatı bugün i.in 180/191 dolar arasında değişiyor.
Bu sene 6 ayda 20 milyar dolar cari açık veren bir ülke olarak bu önemli bir kaynaktır.

Doğalgaz kullanımı
Çünkü ülkemizde
2019 yılında 429 bin metreküp doğalgaza 46 milyar 835 milyon ödedik.
2018 doğal gaz tüketim miktarı: 50 milyar metreküp.
2017 doğal gaz tüketim miktarı:136 bin metreküp.
2016 doğal gaz tüketim miktarı: 49.5 milyar metreküp.
Şimdi böylesi müjdeleri geçtiğimiz yıllarda da gördük.
9 Eylül 2014 Akçakoca müjdesi…26 Kasım 2006 Karadeniz….20 Mayıs 2007
15 Mayıs 2009 Sakarya…17 Haziran 2010 Batı Karadeniz…29 Mart 2011 yine Akçakoca
25 Ağustos 2012 10 Mart 2019 ve 29 Haziran 2020 yapılan açıklamalar zihnimizde duruyor.
Bu sefer sadece bir açıklama yok.2023 te kullanılması taahhüdü de yer alıyor.
Diğer açıklamalardan bu açıklamanın bence farkı burada yatıyor.

Kaynak çıkarmak için güçlü olmak lazım
Dünyaya baktığımızda doğalgaz ve petrol üreten ülkelere bir bakın…
ABD, Rusya, Çin gibi ülkeler güçlü.
Libya, BAG, S.Arabistan, Venezuella ülkeler güçsüz!
Türkmenistan gibi 1 triyon rezerve sahip olmasına rağmen doğalgaz çıkaramayan ülkelerde mevcut.
Kaynak zengini bir ülke olabilirsiniz ama bu sizi bağımsız ve güçlü bir ülke yapmıyor.
Türkiye’nin nice petrol ve doğalgaz çıkarıp ihraç eden ülkelerden güçlü olduğunu görüyoruz.
Özünde daha güçlü ülke olmak adına yeni yatırımlar lazım .İnsanlarımıza iş ve aş lazım.
Bu yüzden ki demokrasiye, cumhuriyete adalete daha fazla sahip çıkmak zorundayız.
Kimseyi ötekileştirmeden tüm değerlerimize adilane dört elle sarılmalıyız.
Büyük Zafer Bayramınız kutlu olsun….
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır