passo
AFYON DA 5 BİN KİŞİ ALANLARDA

AFYON DA 5 BİN KİŞİ ALANLARDA

 AFYON DA 5 BİN KİŞİ ALANLARDA Afyon’da halk önceki gece yaşanan olaylardan sonra dün saat 18.00’da dün eylemin gerçekleştirildiği Yeşilyol’da bir kez daha toplandı. Üç bin kişiden oluşan grup “Hükümet istifa, her yer Taksim her yer direniş” sloganları eşliğinde Anıt Park’a yürüdü Anıt Park’da toplanan kalabalık bir yandan “hükümete istifa” çağrısında bulunurken diğer yandan da […]

 AFYON DA 5 BİN KİŞİ ALANLARDA

Afyon’da halk önceki gece yaşanan olaylardan sonra dün saat 18.00’da dün eylemin gerçekleştirildiği Yeşilyol’da bir kez daha toplandı. Üç bin kişiden oluşan grup “Hükümet istifa, her yer Taksim her yer direniş” sloganları eşliğinde Anıt Park’a yürüdü

Anıt Park’da toplanan kalabalık bir yandan “hükümete istifa” çağrısında bulunurken diğer yandan da dün gece ve bu gün boyunca gözaltına alınan 38 kişinin serbest bırakılmasını talep etti. Polis ile yapılan uzun görüşmelerin ardından 20.00 saatlerinde gözaltındakiler serbest bırakıldı ve alana geldiler.

Bir gece gözaltında tutuklan CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz’Bizim tek mücadelemiz var. O mücadelemiz demokrasi ve özgürlüktür. Bizim tepkimiz polis veya askerlere değildir. Onlarda bizim çocuklarımız kardeşlerimiz. Bizim mücadelemiz diktatör Erdoğan’a karşı yapılan mücadeledir. Bu mücadelemizden halkın iktidarı kuluna kadar asla ama asla vazgeçmeyeceğiz’dedi.

 

Görgöz konuşmasını ‘CHP barışın partisidir. CHP Özgürlüğün partisidir. CHP Atatürk’ün partisidir. Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen’diyerek bitirdi.

Yapılan basın açıklamasının ardından halk sloganlar eşliğinde yeniden Yeşilyol’a doğru yürüyüşe geçerken, yürüyüş yolu üzerindeki kafelerden çok sayıda insan korteje dahil oldu. Yol boyunca sık sık “Afyon uyuma memlekete sahip çık” sloganları atılırken çok sayıda yurttaş evlerinden çıkarak korteje katıldı. Yeşilyol ve Ambaryolu üzerinden tekrar Anıt Park’a devam eden yürüyüşte kalabalık giderek büyüyerek beş bine ulaştı.

Burada yürüyüş sonlandırılırken geriye kalan ve oturma eylemi başlatan iki yüz kişiye polis biber gazı ve cop kullanarak saldırdı. Bölgeden sirenler eşliğinde ambulansların ayrıldığını görüldü.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır