passo
“Afyon Devlet Hastanesi’nde onkolojik cerrahi başarıyla uygulanıyor”

“Afyon Devlet Hastanesi’nde onkolojik cerrahi başarıyla uygulanıyor”

Gün FM’de Gündem programına Kamu Hastaneler Birliği Afyon Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kadir Serkan Türel ile Afyon Devlet Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Turgut Kaçan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Türel ve Kaçan kanserle ilgili bilgiler verdiler. “Gün geçtikçe daha iyiye gidiyoruz” Hastanede […]

Gün FM’de Gündem programına Kamu Hastaneler Birliği Afyon Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kadir Serkan Türel ile Afyon Devlet Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr. Turgut Kaçan konuk olarak katıldı.
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Türel ve Kaçan kanserle ilgili bilgiler verdiler.
“Gün geçtikçe daha iyiye gidiyoruz”
Hastanede göreve geleli yaklaşık bir yıl olduğunu belirten Onkoloji Uzmanı Dr. Turgut Kaçan, “Şu anda hastalarımız ayakta ve yatarak kemoterapi alabiliyorlar. Hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına hastalarımız direkt polikliniğimizden sıra alabiliyorlar. Kan alma işlemleri ve diğer işlemler polikliniğimizde yapılıyor. Kan verip hemen tedaviye ulaşmalarını sağlıyoruz. Gün geçtikçe daha iyiye gidiyoruz. Şu anda hastanemizde tüm kemoterapileri verebiliyoruz. Yurt dışında ve ülkemizin her yerindeki hastanelerde verilen hizmeti veriyoruz. Afyon devlet Hastanemizde Onkoloji’nin hizmet vermeye başladığını tüm kamuoyunun dikkatine sunuyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Kolon-rektum cerrahisi en çok uğraşılan organlar olarak bulunmuştur”
“Kolon-rektum cerrahisi en çok uğraşılan organlar olarak bulunmuştur” diyen Dr. Kadir Serkan Türel, “Bunu mide ve meme cerrahisi takip etmektedir. Son yıllarda gelişmelerin de ışığında onkolojik cerrahi uygulamaların yapılabilmesi için bazı zorunlu temel ilkeler gerekmektedir. Multidisipliner faaliyetlerin yürütülebileceği merkezlerin olması, bu merkezlerde doğru tanının yapılacağı teknik olanakların bulunması gereklidir. Multimodal tedavi seçeneklerinin uygulanacağı kliniklerin varlığı lazımdır. Bizler Afyon Devlet Hastanesi’nde onkolojik cerrahiyi başarıyla uygulamaktayız” diye konuştu.
Programda sağlıklı beslenmenin önemine de değinen uzmanlar herkesi sağlıklı ve dengeli beslenmeye çağırdılar.
Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Türel ve Kaçan kamuoyunu bilgilendirme fırsatı sundukları için teşekkür ettiler. Akar ise sağlık alanında bilgilendirme yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek konuklarına başarılar diledi.
Yayın esnasında Devlet Hastanesi Basın Sorumlusu Gülveşin Bildiler de hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır