passo
Afyon Doğa Koleji Eylül’de eğitime başlıyor

Afyon Doğa Koleji Eylül’de eğitime başlıyor

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu Afyon Doğa Koleji Halkla İlişkiler Yöneticisi Yasemin Yeşilçay oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Yeşilçay Doğa Koleji’nin hem ilimizdeki hem de ülke genelindeki çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “2002 yılında Beykoz Kampüsünde tek bir okulla yola çıktık” Doğa Koleji’nin eğitimci Fethi Şimşek tarafından 2002 yılında […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu Afyon Doğa Koleji Halkla İlişkiler Yöneticisi Yasemin Yeşilçay oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Yeşilçay Doğa Koleji’nin hem ilimizdeki hem de ülke genelindeki çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

“2002 yılında Beykoz Kampüsünde tek bir okulla yola çıktık”

Doğa Koleji’nin eğitimci Fethi Şimşek tarafından 2002 yılında kurulduğunu kaydeden Afyon Doğa Koleji Halkla İlişkiler Yöneticisi Yasemin Yeşilçay “Bir Doğa Nesli Yetiştirmek hedefiyle 2002 yılında Beykoz Kampüsünde tek bir okulla yola çıktık. Öğrenmenin sadece sınıflarda gerçekleşmediğini düşünerek sınırsız alanlarda yaşayarak öğrenme yaklaşımını benimsedik. Eve gelen çileğin, domatesin nerede yetiştiğini bilmeyen şehirli çocuklarımızın, kendi tarım alanlarının olmasını ve kendi domateslerini, biberlerini, çileklerini yetiştirmesini hayal ettik ve bunu da başardık. Bunlar Doğa Konsepti Eğitim modelimizin görünürdeki yansımalarıdır. Amacımız hayatı, insanları, doğayı seven ve koruyan, dünyayı ve gelişmeleri izleyen, gelişimin bir parçası olabilen, bilime ve bilimsel çalışmalara açık, sorumluluk sahibi olan ve sorunları çözebilen, kendine güvenen, başkalarının haklarına saygılı, ülkesini, sanatı, sağlıklı yaşamayı ve sporu önemseyen ve bunu yaşam biçimi haline getiren, ailesinin ve ülkesinin gururlanacağı bireyler yetiştirmektir” diye konuştu.

“Şu anda kampüsümüzde inşaat çalışmalarımız devam ediyor”

İlimizde de yakın bir zaman içerisinde kampüslerinin hizmete başlayacağını kaydeden Yeşilçay, “Şu anda kampüsümüzde inşaat çalışmalarımız devam ediyor. Temmuz ayında çalışmalar tamamlanacak. Eylül ayında da 2014–2015 eğitim yılında eğitim-öğretime başlayacağız. Kampüsümüz Devlet Hastanesi arkasında ve çevre yolu üzerinde yer almaktadır. Kayıtlarımız ana sınıfından başlayarak 9.sınıfa kadar olacaktır. Tüm öğrenci velilerimizi kolejimizle ilgili bilgi almak üzere Gazlıgöl Caddesi’nde bulunan irtibat büromuza bekliyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de bir süre görüşen Afyon Doğa Koleji Halkla İlişkiler Yöneticisi Yasemin Yeşilçay, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise eğitim alanında yapılan çalışmaların her zaman yanında olduklarını kaydederek Yeşilçay’a başarılar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır