passo
AFYON FRİG FOTOĞRAF DERNEĞİNİN BÜYÜK BAŞARISI

AFYON FRİG FOTOĞRAF DERNEĞİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu FIAP tarafından Fransa ve Yunanistan’da düzenlenen 10. FIAP Fotoğraf Dünya Kupasında Afyon Frig Fotoğraf Derneği Dünya yirmi dokuzuncusu olarak büyük bir başarıya imza attı. Gün FM’de yayınlanan ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Gündem programına Afyon Frig Fotoğraf Derneği Başkanı Murat Özçelik, Başkan Yardımcısı Sedat Buğa ve Yönetim […]

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu FIAP tarafından Fransa ve Yunanistan’da düzenlenen 10. FIAP Fotoğraf Dünya Kupasında Afyon Frig Fotoğraf Derneği Dünya yirmi dokuzuncusu olarak büyük bir başarıya imza attı.
Gün FM’de yayınlanan ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Gündem programına Afyon Frig Fotoğraf Derneği Başkanı Murat Özçelik, Başkan Yardımcısı Sedat Buğa ve Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Aydın konuk olarak katıldı.
“197 takım arasında 29. olduk”
İlimizde sanat ve özellikle fotoğraf alanında önemli işler yapan Afyon Frig Fotoğraf Derneği’nin (AFFD) katılan 197 takım arasında 29. olarak büyük bir başarı aldığını kaydeden Başkan Murat Özçelik, “Afyon Frig Fotoğraf Derneği, Dünya Fotoğraf Yarışmaları içinde en prestijlisi sayılan bu yarışmaya sunduğu 20 fotoğraftan 10 adedi kabul alarak 174 puan ile ilk defa katıldığı organizasyonda iyi bir sonuca imza attı. AFFD Türkiye ‘den katılan fotoğraf dernekler arasında da 3. oldu. 7 Ocak 2014 tarihinde Afyonkarahisar ‘da kurulan henüz yeni olan Afyon Frig Fotoğraf Derneği’nin ilk defa katıldığı bu yarışmada 29. sırada yer alarak ilimizin tanıtımına ve sanat faaliyetlerine yaptığı katkı sanatseverler tarafından sevinçle karşılandı” diye konuştu.
“Derneğimiz ilimizde sanat ve kültür alanında büyük bir boşluğu dolduruyor”
Dernek olarak fotoğraf sanatının gelişimini ve yaygınlaşmasını amaç edindiklerini belirten Afyon Frig Fotoğraf Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Gazi Aydın, “AFFD, bu amacına ulaşabilmek adına, fotoğraf seminerleri, atölye çalışmaları, eğitim niteliğinde fotoğraf sunuları gerçekleştirmektedir. Afyon Frig Fotoğraf Derneği, ulusal ve uluslararası alanlarda fotoğraf sanatı adına çalışmalarını devam ettirmekte olup ilimizde sanat ve kültür alanında büyük bir boşluğu doldurmaktadır. Dernek çalışmalarımızı Dişbudak İş Merkezi 4.katta sürdürmekteyiz ve fotoğraf sanatına gönül veren hemşerilerimizi beraber olmaya davet ediyoruz” dedi.
“Fotoğrafa gönül veren herkesi aramızda görmek istiyoruz”
Teknolojinin gelişmesiyle fotoğraf sanatında da büyük yenilikler olduğunu belirten AFFD Başkan Yardımcısı Sedat Buğa, “Fotoğraf sanatı gelişen teknolojiyle birlikte büyük yol aldı. Eskiden imkânlar daha kısıtlıydı. Bizler fotoğrafa gönül veren herkesi aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır