passo
Afyon Gazeteciler Cemiyeti alanda

Afyon Gazeteciler Cemiyeti alanda

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti olarak perşembe günü yoğun bir ziyaret turu yaptık. Bu konudaki geniş haberleri gazete ve haber sitelerinde okuyabilirsiniz…. Burada ‘Haber ayrıntıda saklıdır’ ilkesinden yola çıkarak bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak isterim. Önce yurdun dört bir köşesinde PKK lı teröristlerce başlatılan yangın yüreğimizi yaktı. Emperyal güçlerin desteğini alan hainler her türlü yol ve yöntemi deniyor.İnsanlarımız […]

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti olarak perşembe günü yoğun bir ziyaret turu yaptık.
Bu konudaki geniş haberleri gazete ve haber sitelerinde okuyabilirsiniz….
Burada ‘Haber ayrıntıda saklıdır’ ilkesinden yola çıkarak bazı ayrıntıları sizlerle paylaşmak isterim.
Önce yurdun dört bir köşesinde PKK lı teröristlerce başlatılan yangın yüreğimizi yaktı.
Emperyal güçlerin desteğini alan hainler her türlü yol ve yöntemi deniyor.İnsanlarımız ölüyor.Yanan ağaçları yuva yapan canlılar ölüyor.Dahası turizm sezonunda başlatılan bu yangınlar ülkedeki güvenlik meselesini bir kez daha sorgulamaya yol açıyor.
Hızlı bir şekilde yangın söndürme uçağı alınmalı. Sınır kapılarımız güvenli hale getirilmeli. İstihbarat ekipleri böylesi olayları daha yakından takip ederek bu teröristleri eyleme geçmeden önce yakalaması lazım diye düşünüyorum.
Emniyet yeni binasında
Yangın konusunu önümüzdeki günlerdeki yazımıza bırakarak cemiyet ziyaretimize geri dönelim.
Afyon Gazeteciler Cemiyeti olarak Emniyet Müdürü Ali Temiz’e yeni Emniyet binası ve müdürlüğe asaleten atanmasından dolayı bir ziyareti yaptık. İldeki asayiş konularında değerlendirmelerde bulunduk.Yeni bina 25 bin m2 lik devasa bir yerleşke olmuş.Daha önce 2500 m2 olan Eski Emniyet Binasının olduğunu ve bu binasında Göç İdaresine verildiğini ekleyelim.Bu arada Afyon İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bin 100 personel ilimizde hizmet veriyor.
Emniyet Müdürlüğü ziyareti biterken Cemiyet Onursal Başkanı Hacı Hakkı Özsoy rahatsızlandı. Özsoy sonraki ziyaretlere katılamadı.. Yüksek tansiyon kontrol altına alındı
Şu an sağlık durumu iyi.
Emniyet Müdürlüğü sonrası Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Koşar’ı ziyaret ettik. Bahçede keyifli bir sohbet oldu. Koşar her daim basın mensuplarının yanında olduklarını söyledi.
Zeybek ‘İtler istedi diye atlar ölmez’
Cemiyet Yönetim Kurulu öğle yemeğine Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Başkan Yardımcısı Murat Öner de iştirak etti. Sohbet Kentsel Dönüşüm ile başladı. Kentsel Dönüşümde hak sahiplerine yüzde 50 ye yakın avantaj sağlandığını anlatan Zeybek’ Hak sahiplerinden talepler alınmaya devam ediyor.Önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir toplantı yapacağız. değerlendirmesini yaptı.
Daha sonra Kent Konseyi logosu gündeme geldi. Malum logo değişmiş ve tepkiler üzerine tekrar yeni logo yerine konmuştu. Bu konuda Kent Konseyi Başkanı görevden alınacak mı diye sordum.
Yılar önce GS da Teknik Direktörlük yapan Rumen Hoca Lucescu nun söylediği ‘İtler istedi diye atlar ölmez’ sözüne atıf yaparak bu konu çok köpürtüldü.Bu konuda duruşumuz net ve belli.Atatürk’ün fotoğrafçısı Etem Tem adına yarışma yapan belediyeyiz. Böyle olmasına rağmen ilgili ilgisiz herkes konuşuyor(Bazı isimleri zikretti) diyerek sitemini dile getirdi. Aslında it at geçen bu söz ilk anda ağır bir itham gibi olsa da asıl niyetin ‘Biz kendi yöntemimiz ile yolumuza devam edeceğiz. Her şeyin vakti zamanı var’ gibi algıladım.
Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Kent Konseyi Başkanı akrabanız mı sorumuza ‘Hayır değil’ cevabını verdi.
Serhat Şehrinden Zafer Şehrine
Gazeteciler Cemiyet ekibi ilimize yeni atanan Başsavcı Fatih Karabacak’ı ziyaret etti. Edirne’den Afyon’a gelen Başsavcının tesbiti önemliydi. Edirne yi detaylı anlatan Başsavcı Karabacak’ Afyona daha önce termaline gelmiştim.Çok fazla bilmediğim bir kenti Tayin çıkınca araştırdım.Geldiğimde gördüm ki Afyon çok başka ve beklentilerim üstünde bir şehir.iyi ki Serhat Şehrinden Zafer Şehrine geldik’
Yeni adliye binası ve Afyonkarahisar’ın kültürel tarihi değerlendirmesi sonrasında Adliyeden ayrılıp Dünya Gazetesine geçtik. Girişte Dünya Gazetesi ekibinden İbrahim Küçükkurt karşıladı. Bölge Müdürü Hatice Aydoğan Özsekman ile Afyon ve Afyon lezzetleri ağırlıklı bir sohbet ettik.
Sonrasında İl Sivil Toplum İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök ziyareti oldu.Müdür Gök’e dernekten cemiyete geçilmesi konundaki katkı ce desteğine teşekkür ettik.Çok merak edilen sorumuza da cevap bulduk:İlimizde tam bin 272 dernek olduğunu öğrendik.
‘100 personele ihtiyaç var ama eleman yok’
Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetinin ziyareti Afyon AFSİAD ile devam etti. Kadir Sayın Başkanlığındaki AFSİAD yönetimi ile ekonomi ağırlıklı sohbet ettik.Gördüğüm şu yaşları 25-45 arasında değişen çok genç bir ekip.Bu ekip konulara oldukça hakim.Yorum ve değerlendirmeleri güncel akılcı ve mantıklı.İhracat ithalat hammadde maliyet derken konu istihdama geldi.Murat Tabak ‘Şu an 100 personele ihtiyacım var ama eleman yok’ diyordu.Sözü mermerci bir AFSİAD üyesi aldı.’Benim işyerimde mülteci yok ama eleman sıkıntısı bende yaşıyorum.COVİD-19 yoğun olduğu ve yasakların yaşandığı süreçte en fazla hizmet sektörünün etkilendiğinin altını çize AFİAD üyeleri .İlçelerde atıl veya az kapasite ile çalışan OSB rahatsız.Bu ilçedeki OSB den dolayı il merkezine yeni OSB yapılamıyor ve yabancı yatırımcıda gelmiyor görüşünde birleşiyor.
Bu arada Kadir Sayın kendi yaşadığı bir olayı anlattı.
Sayın dedi ki ‘Yumurta sektörüne girmek adına fizibilite raporu hazırlattık.Baktık ki yüzde 84 civarında bu sektörde ihracat yapacaksın.Bu Irak ve benzeri ülkelere bu ihracatın gerçekleşme işi de zayıf.Böyle olunda bu sektöre girmedik’
Bu anlatımda gösteriyor ki günümüzde artık yatırım yapmadan önce fizibilite raporları önemli. Bir başka önemli konu da gün geçtikçe profesyonel yönetim şekli ve gelişen teknolojiye çağa ülkede ve dünyada takip ederek ona uyum sağlamak.Yoksa batarsın.
AFSİAD ziyareti bitti..Akabinde Sezer Küçükkurt,Mehmet Abdioğlu,Ömer Elçi ve Faruk Kılınç ile (Diğer arkadaşların bekleyen randevuları olması hasabi ile katılamadılar)İlimizde uzun seneler TRT muhabirliği yapan Necati Taşpınar’ı ziyaret ederek akşam kahvesini maziye yolculuk yaparak burada içip ziyarete noktayı koyduk.
Sabah başlayan Gazeteciler Cemiyeti ziyareti sırasında heybemize düşen bunlar. Şu an aktif ve alanda çalışan 100 e yakın üyesi ile birlik ve beraberlik ruhuyla icraatlarına devam edecek. Bilinmeli ki mesleği sorunları var.
Bu sorunları ortak paydada buluşarak çözmek bizlerin görevi.
Her daim söylediğimiz gibi basın halkın gözü kulağı ve sesi olmak zorundadır.
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır