Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Afyon sağlık başkenti olacak”
“Afyon sağlık başkenti olacak”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş konuk olarak katıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan Okumuş çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “AFSÜ, son...
27 Aralık 2018 12:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş konuk olarak katıldı. Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını yanıtlayan Okumuş çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“AFSÜ, son dönemlerde hem Cumhurbaşkanımız hem de YÖK Başkanımızın ısrarla üzerinde durdukları ve bahsettikleri tematik üniversitelerin ilklerinden biri” diyen AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “Özellikle sağlık alanında tematik bir üniversite olarak 2018 yılı Mayıs ayı içerisinde kurulduk. Yeni kurulan bir üniversite olmamıza rağmen yeni kurulan birçok üniversiteye göre avantajlarımız var. Bu avantajlardan ilki 1992 yılında kurulan Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin devamı şeklinde olmamız. Bir anlamda üniversitemiz buradan doğdu ve bir altyapısı var. Oldukça da iyi bir geçmişi var. Dolayısıyla eğitim hizmeti sunma açısından birçok eksiğini tamamlamış bir üniversiteyiz. Ayrıca yeni kurulan birçok üniversitede binalar birada kullanılırken biz de sağlıkla ilgili birimlerin ayrı olması da bir avantajdır” diye konuştu.
“Eczacılık Fakültesi’ne öğrenci alacağız”
Şu an üniversite hastanesi bloklarının A’dan F’ye kadar isimlendirildiğini belirten Rektör Okumuş, “Şu an bünyemizde Tıp Fakültesi, bunun yanında hastanemiz, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi bulunuyor. Eczacılık Fakültesi kurulmuş ama şu ana kadar öğrenci alınmamış. Biz bununla ilgili çalışmalara başladık. İlk kez 2019-2020 öğretim yılında öğrenci alacağız. Diş Hekimliği Fakültesi bu yıl öğrenci aldı. Atatürk Sağlık Meslek Yüksek Okulumuzda birçok bölüm bulunuyor. Bunun yanında üniversitemize bağlı olarak Bolvadin ve Şuhut Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları kurulmuş durumda. Buralarda halen öğrenci yok. Çalışmalara başladık. Öncelikli olarak Şuhut ilçemizde iki bölümde önümüzdeki yılda eğitime başlayacağız. Bolvadin’de de yetiştirilebilirse öğrenci alınacak” şeklinde konuştu.
“Kendimize hep yüksek hedefler koymalıyız”
Tıp Fakültesi’nde 346 akademik personel bulunduğunu belirten Okumuş, “Bu sayıyı yeterli görmüyoruz. Önümüzdeki süreçte AFSÜ’nün alanında sayılı bir üniversite durumuna gelmesi için alanında yetkin akademisyenleri bünyemize katmayı istiyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımıza başladık. Afyonkarahisar için termal, mermer, lezzet ve zaferin başkenti diyoruz. Biz de bu dört özelliğin yanına sağlığı da ekleyelim istiyoruz. Afyonkarahisar’ı sağlığın da başkenti yapmak istiyoruz. Bu niyetle yola çıktık. Şu ana kadar yapılmış olanlar iyi ama yeterli değil. Hiçbir zaman olduğumuz yerde durmamalıyız. Kendimize hep yüksek hedefler koymalıyız. Bizden önceki süreçte verdiği hizmetlerden dolayı Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak Hocamıza da teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversitemize katkılarından dolayı Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile milletvekillerimiz Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e de teşekkür ediyorum” diye değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Anı Defterine görüşlerini yazarak imzalayan Rektör Okumuş Gün FM yetkilileriyle program anısına fotoğraf da çektirdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa